Komputery

Dlaczego Maki Studio jęczą?

przeczytasz w 1 min.

Mac Studio został zaprezentowany w marcu tego roku. To pierwsza generacja tego urządzenia, która jak to często bywa nie jest pozbawiona chorób wieku dziecięcego. Ostatnio pojawiły się doniesienia, że użytkownicy tych komputerów skarżą się na problemy z układem chłodzenia.

Jęczące wentylatory w Macach Studio

Na forum serwisu MacRumors pojawił się wątek, w którym właściciele tych komputerów zgłaszają problemy z układem chłodzenia. Wentylatory zamontowane w Macach Studio wydają „jęczący” dźwięk o wysokiej częstotliwości, który nie jest standardowym odgłosem jaki zazwyczaj wydaje wentylator.

Mac studio

Problem dotyczy tylko komputerów z układem M1 Max. Wynika to z tego, że w maszynach z układem M1 Ultra zamontowany jest zupełnie inny, większy radiator, dzięki któremu wentylator włącza się o wiele rzadziej.

Co ciekawe, opisywany problem nie dotyczy wszystkich komputerów. Są też przypadki, w których użytkownicy donoszą o wysokim poziomie dźwięku wydawanego przez wentylator, ale nie wspominają o „jęczeniu”.

Mac studio tył

Na obecną chwilę nie wiadomo czy problem będzie mógł zostać rozwiązany aktualizacją oprogramowania czy wynika on z wadliwego sprzętu.

Problemy z monitorami Studio Display

Warto przypomnieć, że na początku miesiąca pisaliśmy na temat problemów z nowymi monitorami marki Apple. Ich użytkownicy zgłaszali problem dotyczący braku możliwości aktualizacji oprogramowania sprzętowego, które poprawić miało jakość obrazu przechwytywanego przez wbudowaną w ten monitor kamerę.

Źródło: MacRumors, Grafika w nagłówku: iFixit, Pozostałe grafiki: Apple

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  9
  Ja mam lepsze pytanie. Dlaczego redaktorzy benchmark.pl jęczą?
  • avatar
   zack24
   6
   Ostatnio miałem bardzo ciekawe spotkanie z wyznawcą marki z sadu, który przekonywał mnie o najwyższej jakości posiadanych przez siebie i będących w ofercie sprzętów z jabłuszkiem. Później w rozwinięciu tematu wymienił, ile razy i jakie podzespoły wymienione zostały na gwarancji i krótko po wygaśnięciu gwarancji. Ostatecznie sam sobie opluł swój sprzęt, twierdząc, że to dziadostwo, po czym znów wrócił do obrony marki, udając, że właściwie to nic takiego, bo na pewno w sprzętach pod windę czy linuxa więcej rzeczy się psuje.
   Z zainteresowaniem wysłuchał mojej wersji, która brzmiała tak: mój 15-to letni dell nie zepsuł się ani razu, a ten, który Pan widzi na biurku ma już 4 lata i jak widać ma plomby i nienaruszone śrubki :)
   No i nie za tę kasę...
   • avatar
    kaalus
    1
    "Niezawodność" urządzeń Apple jest mitem. Na codzień używam Macbooka Pro i mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić że hardware jest OK, ale software to bagno nie mniejsze niż Windows, a może nawet większe.
    • avatar
     danieloslaw1
     0
     nie lubie apple jako firmy ale troche tutaj ludzie przesadzają. Słuchałęm na YT tych wentylatorów to buczą podobnie do podobnych konstrukcyjnie wentyli :)
     • avatar
      -SnR3-
      -1
      Apple wydaje niedopracowany sprzet za ktory sobie zyczy 2 razy tyle co powinien a ludzie I tak kupuja. Szok
      • avatar
       losiaczek1
       -2
       Apple to zawsze była dziwna firma. Firma, która robi sprzęt dla ludzi, którzy nie chcą się na niczym znać po prostu włączyć i używać. Pamiętamy pierwszego Maca, na którym pracowałem 30 lat temu. Maca miałem w pracy a w domu PC. Z PC były ciągłe problemy do Maca podłączało się urządzenia i wszystko od razu działało. Przy czym dawniej urządzenia Apple były rzeczywiście bardziej dopracowane. Piszę to jako użytkownik iPhone 13 Pro Max. Mimo, że telefon jest topowym urządzeniem to nie jest pozbawione wielu wad a telefon kupiłem niedawno więc zakładam, że naniesiono sporo poprawek.
       • avatar
        TitoBandito01
        0
        Pewnie dlatego, że im dobrze. XD
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         M1 Max i M1 Ultra to niestety zmarnowany krzem. a można by z tego wyprodukować jakiś sensowny GPU.