Chłodzenie

Jest już Danamics LM10 - Super Cooler w super cenie

przeczytasz w 1 min.

Duńska firma Dynamic właśnie wprowadziła do sprzedaży pierwszy radiator, wykorzystujący technologię chłodzenia ciekłym metalem. O Danamics LM10 pisaliśmy już kilka razy na łamach serwisu, ale przypomnijmy raz jeszcze że jest to pierwszy produkt tej mało znanej firmy.

Układ zbudowany jest z miedzianej podstawy, miedzianych rurek typu heat-pipe w środku których znajduje się ciekły metal. Obieg ciekłego metalu wewnątrz rurek wymuszany jest specjalną zminiaturyzowaną pompą elektromagnetyczną.

Szczegółowa specyfikacja techniczna tego niesamowitego coolera nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że będzie bezgłośny, bardzo wydajny, łatwy w montażu... oraz niesamowicie drogi. Znana jest już cena za granicą. Za takie cacko przyjdzie nam zapłacić około 235 Euro! Przy obecnym kursie europejskiej waluty oznacza to równowartość nieco ponad 907 złotych.

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  0
  ładnie... ale z drugiej strony jeśli wydajność miąła by być lepsza niż WC.... pamiętajmy, że WC też były diabelsko drogie na początku... a tu mielibyśmy bezgłośne, "małe" chłodzonko... a jakby tak zaczęli robić takie na wszystko?? CPU, GPU, płyty główne, czyżby nowa jakość PC???
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Czekałem na ten cooler dobrych kilka miesięcy. I doczekałem się. Jestem wkurzony - w tej cenie to jest zawracanie d..y. Zmarnowałem swój czas. Mam nadzieję, że firma upadnie, za grosze ktoś kupi technologię i zacznie produkować w rozsądnych cenach.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Producent LM10 zapowiada duża przewage swojego urzadzenia nad chłodzeniem wodnym. Cena jest spora, bo do chłodnicy pasowało by zakupic power booster który zwieksza wydajnosc LM10. Ale z 2 strony dobre chłodzenie wodne tez nie jest tanie.

    Znany jest natomiast oficjalny dystrybutor na Polske.
    www.miglanc.com.pl
    Z tego co sie dowiedziałem to juz w przyszłym tygodniu produkt bedzie dostępny w Polsce.
    Pozostaje tylko czekać na testy.
    • avatar
     wavman
     0
     Test na NordicHardware
     http://www.nordichardware.com/Reviews/?page=1&skrivelse=549

     Niestety, na przełom w chłodzeniu AC musimy jeszcze poczekać...