Laptopy

John Lennon promuje OLPC

przeczytasz w 1 min.

Choć ex-gitarzysta i wokalista The Beatles nie żyje już od ponad 28 lat, dzięki cyfrowej technice udało się choć na kilka sekund „przywrócić” go do życia. Lennon pojawił się w krótkim wideo promującym ideę tanich laptopów dla mieszkańców krajów Trzeciego Świata. Główny nacisk położono tu na promowanie przenośnych komputerów z myślą o dzieciach. To one, dzięki nowym, niedrogim technologiom, mają nadgonić swoich rówieśników z krajów wysokorozwiniętych i tych, w których rozwój postępuje zdecydowanie szybciej niż np. w większości państw Afryki.

Idea wydaje się całkiem słuszna – przynajmniej w swoich początkach. Przy okazji kampanii i wykorzystania wizerunku ex-Beatlesa pojawia się pytanie czy gdyby żył Lennon, to czy zgodziłby się na promowanie OLPC? W komentarzach na youtube to właśnie ta kwestia rozpaliła serca i umysły użytkowników, spychając główny temat na bok. Jeśli jednak bardziej interesuje Was sam temat OLPC, to polecamy stronę laptop.org. Znajdziecie tam sporo informacji o kampanii.

Lennon w kampanii OLPC

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Może i słusznie ale po co Lenona do tego brali to nie rozumiem może on w tych krajach 3 świata popularniejszy od Brytni ;D
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   wszystko fajnie pieknie ale kto im prad podciagnie do szałasów ?? :)