Gry

Killzone 2 przesunięte z powodów czysto finansowych

przeczytasz w 0 min.

Na początku maja Sony Computer Entertainment poinformowało, iż premiera długo oczekiwanego Killzone 2 - strzelaniny przeznaczonej na konsole PS3 będzie miała miejsce dopiero w lutym 2009 roku. Wówczas jednak nie wyjaśniono powodów przesunięcia daty debiutu rynkowego tejże gry z okresu przedświątecznego na rok 2009 co spowodowało, iż w sieci zaczęły pojawiać się różne domysły i przypuszczenia takiego stanu rzeczy. Gracze spekulowali, iz gra nie jest wcale bliska ukończenia i dodatkowy czas ma służyć jej doszlifowaniu. Pogłoski o tym nasiliły się w momencie opublikowania pierwszych zwiastunów filmowych z rozgrywki, gdyż to co przedstawiono nie spełniło i tak już wyśrubowanych oczekiwań co do tegoż tytułu.

Prawda okazała się jednak bardziej prozaiczna. Oto wczoraj przedstawiciel firmy Sony - Ron Eagle wskazał, iż prawdziwą przyczyną przesunięcia premiery jest chęć zapewnienia grze lepszego startu i zmniejszenie ilości pozycji, które ukażą się w okresie przedświątecznym. Gracz będzie miał do wyboru z samego Sony kilka świetnych produkcji np. LittleBigPlanet, MotorStorm: Pacific Rift czy Resisnace 2, a dodatkowo na rynku pojawią się wówczas także tytuły innych firm. Może to więc znacząco obniżyć spodziewane wpływy, gdyż kilkanaście produkcji będzie w tym samym czasie walczyć o klienta.

Innymi słowy Sony chce po prostu wyciągnąć od nas więcej pieniędzy:-) Możliwa jest jednak również i sytuacja, że Sony boi się, że Killzone 2 nie jest aż taką rewolucją jaką spodziewają się gracze nie będzie wystarczająco widoczny na tle innych produkcji, które pojawią się w okresie świątecznym. Cóż, wszystko jest możliwe.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!