Gry

Killzone 2 przesunięte z powodów czysto finansowych

przeczytasz w 0 min.

Na początku maja Sony Computer Entertainment poinformowało, iż premiera długo oczekiwanego Killzone 2 - strzelaniny przeznaczonej na konsole PS3 będzie miała miejsce dopiero w lutym 2009 roku. Wówczas jednak nie wyjaśniono powodów przesunięcia daty debiutu rynkowego tejże gry z okresu przedświątecznego na rok 2009 co spowodowało, iż w sieci zaczęły pojawiać się różne domysły i przypuszczenia takiego stanu rzeczy. Gracze spekulowali, iz gra nie jest wcale bliska ukończenia i dodatkowy czas ma służyć jej doszlifowaniu. Pogłoski o tym nasiliły się w momencie opublikowania pierwszych zwiastunów filmowych z rozgrywki, gdyż to co przedstawiono nie spełniło i tak już wyśrubowanych oczekiwań co do tegoż tytułu.

Prawda okazała się jednak bardziej prozaiczna. Oto wczoraj przedstawiciel firmy Sony - Ron Eagle wskazał, iż prawdziwą przyczyną przesunięcia premiery jest chęć zapewnienia grze lepszego startu i zmniejszenie ilości pozycji, które ukażą się w okresie przedświątecznym. Gracz będzie miał do wyboru z samego Sony kilka świetnych produkcji np. LittleBigPlanet, MotorStorm: Pacific Rift czy Resisnace 2, a dodatkowo na rynku pojawią się wówczas także tytuły innych firm. Może to więc znacząco obniżyć spodziewane wpływy, gdyż kilkanaście produkcji będzie w tym samym czasie walczyć o klienta.


Innymi słowy Sony chce po prostu wyciągnąć od nas więcej pieniędzy:-) Możliwa jest jednak również i sytuacja, że Sony boi się, że Killzone 2 nie jest aż taką rewolucją jaką spodziewają się gracze nie będzie wystarczająco widoczny na tle innych produkcji, które pojawią się w okresie świątecznym. Cóż, wszystko jest możliwe.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login