Gry Xbox 360

Microsoft Kinect Play Fit: aplikacja dla fanów fitnessu wkrótce na Xbox 360

przeczytasz w 1 min.

Aplikacja monitorująca wirtualne ćwiczenia

Microsoft Kinect Play Fit kontroler

Gdy Kinect wszedł na rynek, był urządzeniem nowatorskim. Obecnie coraz więcej jest alternatyw, a dodatek do konsoli Microsoftu sam w sobie nie jest już nowinką. Inne firmy zaczynają produkować zamienniki - Asus tworzy Xtion: kontroler z czujnikiem ruchu dla komputerów PC. Projektanci Xboxa 360 postanowili więc dodać nową funkcję, odświeżającą niezmieniający się gadżet.

Choć dokładne szczegóły Microsoft prawdopodobnie ujawni na targach E3, już teraz znane są niektóre cechy Kinect Play Fit. To pod tą nazwą kryje się zestaw narzędzi mierzący intensywność ćwiczeń wykonywanych podczas sterowania gestami.

Aplikacja obsłuży wszystkie tytuły obsługujące Kinect, a statystyki ma zapisywać w chmurze. Dzięki temu użytkownicy będą mogli łatwo sprawdzić jak wiele ruchu wykonali w trakcie zabawy. To pomoże przy dobieraniu np. programu treningowego i spalaniu kalorii.

W planach jest też sprzedaż opcjonalnego urządzenia o roboczej nazwie Joule. Ma ono mierzyć puls w trakcie rozgrywki. Również dzięki tej opcji ruch stanie się bardziej świadomy, a konsola pomoże łatwiej osiągnąć zamierzony cel jak ćwiczenia siłowe, spalanie tłuszczu czy ogólny wzrost sprawności fizycznej.

Nieznana jest cena i data premiery. Do momentu podania szczegółów miłośnikom gier radzimy grać dalej, a fanom fitnessu skorzystać z uroków wiosny i pobiegać na świeżym powietrzu.

Źródło: The Verge

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  phillosoff
  0
  Sam nie wiem dla kogo jest pomyślany taki gadżet. Ktoś kto na serio ćwiczy nie będzie sobie czymś takim zawracał głowy.
  • avatar
   Nieznośny
   0
   A testowałeś, że wiesz? Osobiście uważam, że żadna forma treningu nie jest zła. To, że ja wolę biegać na powietrzu i siłownie nie oznacza, że inni nie mogą rozwijać swojej formy w taki czy inny sposób jeśli jest skuteczny, a może się nawet okazać, że jest lepszy niż bieganie, bo nie wszyscy podczas biegania na dworzu zwracają uwagę, że aby spalać tkankę tłuszczową trzeba trzymać stałe tempo i tętno na odpowiednim poziomie, aby to było efektywne. Takie urządzenie może dopasować się do indywidualnych potrzeb każdego człowieka co w przypadku ćwiczenia na siłowni, czy gdziekolwiek wymaga dla każdego człowieka innych warunków i nieco innej diety, ćwiczeń, itp. itd.
   • avatar
    tiges
    0
    nowatorskim?
    Szykuje się kolejna podróba gry z Wii.
    Teraz Wii Fit (plus). LoL..