Klawiatury

To może być przydatna klawiatura dla artystów, twórców oraz... graczy?

przeczytasz w 1 min.

Rynek klawiatur rozrasta się coraz bardziej, a nowych modeli przybywa. Ta klawiatura jest przedstawiana jako uniwersalne rozwiązanie dla każdego: od pracownika biurowego, po gracza.

Pomysłodawcy najwyraźniej szybko trafili na wielu chętnych, bo zebrali na Kickstarterze potrzebną kwotę w jedyne 12 godzin.

Kolude KD-K1 Keyhub

Klawiatura jest dość niska, ale bardzo estetycznie wykonana. Wzrok przykuwają okrągłe, podświetlane klawisze o niskim skoku (mechanizm nożycowy) z dodatkowymi klawiszami multimedialnymi, ale przede wszystkim mamy do dyspozycji szereg przydatnych portów. Brakuje wbudowanego kabla, ale to nie oznacza działania bezprzewodowego.

Kolude KD-K1

Urządzenie ma wbudowany hub USB z jednym portem USB 2.0 (najlepiej wykorzystać do połączenia z komputerem), USB-C, PD, a także aż trzy USB 3.0. Jest też wejście HDMI, a także gniazda kart pamięci SD i microSD.

Kolude KD-K1

Całość prezentuje się bardzo przydatnie, zwłaszcza dla osób z branży kreatywnej. Nie tylko można szybko naładować telefon, ale też podłączyć kilka monitorów, otwierać pliki z wielu kart pamięci i korzystać z urządzeń działających przez USB.

Klawiatura dedykowana jest produktom Apple, ale współpracuje również z Windowsem, Linuxem i Androidem. Twórcy zachwalają, że ich produkt znacząco poprawi jakość pracy i nadaje się nawet dla graczy. Z pewnością jacyś się znajdą wśród wspierających projekt i na obszerne recenzje nie trzeba będzie długo czekać.

Kolude KD-K1

Obecnie projekt jest jeszcze na Kickstarterze, a koszty zaczynają się od około 430 złotych. Pierwsze wysyłki mają być w czerwcu. Ktoś jest chętny na taki gadżet?

Źródło: DIYphotography, Kickstarter

Warto zobaczyć również:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  leon-san
  5
  Szczerze? Bullshit.
  • avatar
   KENJI512
   2
   Jak widzę te klawisze to zastanawiam się, jak bardzo niewygodnie się na niej pisze... pewnie jeszcze niemechaniczne... To już widzę, jak twórcy chętnie piszą na niej teksty.

   Dla graczy też jakoś tak... za mało LEDów...

   Dla artystów... no może przypomina maszynę do pisania, ale jak mam klawiaturę w wysuwanym elemencie biurka to z tych gniazd nawet nie skorzystam... Wole boczne w monitorze lub Razerze...

   Więc nie, odpada :)
   • avatar
    cyberant
    1
    bzdura, a tekst w stylu USB 2.0 najlepiej wykorzysta„ do podłączenia z komputerem. Serio? To po co te USB 3.0? Jak zasilanie będzie z kompa, prędkość transmisji USB 2.0 to pozostałe USB 3.0 będą działały jak USB 2.0... no super propozycja.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     najlepsza klawiatura to taki patyczek przyklejony do czoła :)
     btw. za tyle kasy to bym oczekiwał że działa też bezprzewodowo.
     • avatar
      rlistek
      -2
      Produkt dla hipsterów.

      Swoją drogą, jestem przekonany, że wszyscy ci, którzy "wolą" membranę w ankiecie, nigdy nie mieli porządnej mechanicznej klawiatury.
      • avatar
       pawluto
       0
       Podłączyć to do laptopa który...ma klawiaturę ???
       Po co ???
       Grać na czymś takim ???
       Chyba w pasjansa...
       Całkowicie nie rozumiem tego produktu...A już cena to istne robienie ludzi w bambuko.