Klawiatury

Klawiatura z touchpadem na klawiszach - oto Prestigio Click&Touch

przeczytasz w 2 min.

Po co oddzielny touchpad, skoro można go umieścić na klawiszach? Takie pytanie zadają Białorusini ze start-upu Clevetura, których pomysł zostanie wykorzystany w klawiaturze Prestigio Click&Point.

Choć wygląda całkiem standardowo, Prestigio Click&Touch to nie zwykła klawiatura, lecz… Clevetura. Pod tą nazwą kryje się nieźle pomyślane urządzonko, które w założeniach łączyć ma funkcjonalność klawiatury, myszki i touchpada, aby zapewniać prostą, wygodną i intuicyjną obsługę komputera (i nie tylko). 

Na czym polega innowacyjność tego pomysłu? Ano na tym, że jest to klawiatura z touchpadem, który nie jest wydzielonym panelem, lecz znajduje się na całej powierzchni urządzenia. Korzyści płynących z takiego rozwiązania jest kilka, a najważniejsze to zachowanie zwartej i minimalistycznej formy oraz możliwość korzystania z gładzika bez konieczności zmieniania położenia dłoni na klawiszach.

Prestigio Click&Touch klawiatura

Istotne jest to, że w klawisze wbudowane zostały czujniki, które sprawiają, że przejście między trybem pisania a sterowania kursorem i wykonywania gestów jest płynne i odbywa się w sposób automatyczny. Oznacza to, że w jednej chwili można wprowadzać znaki, by w następnej przewijać stronę, powiększać zdjęcie czy zaznaczać elementy na ekranie. 

„Oddzielny panel dotykowy nie jest klawiaturze potrzebny, ponieważ klawisze wypełniają jego funkcje. Wszystko, co musisz zrobić, to przeciągnąć po nich palcami, aby kontrolować kursor lub wykonać inne operacje. Jest to wygodne, funkcjonalne i oszczędza czas, ponieważ nie musisz ciągle zmieniać położenia dłoni. W rzeczywistości klawiatura oferuje całkowicie nowe doświadczenie interakcji z komputerem, ponieważ wszystko odbywa się intuicyjnie” – skomentowali współzałożyciele Clevetura, Walentin Sokol i Michaił Krupenkow.

Warto również wspomnieć o funkcji regulacji głośności czy też przewijania materiałów (poprzez przesuwanie palcem po górnej części klawiatury) oraz możliwości nawiązania połączenia z klawiaturą na trzy różne sposoby: bezprzewodowo (przez Bluetooth), bezprzewodowo (z odbiornikiem USB) lub przewodowo (wykorzystując przewód USB typu C). Oznacza to kompatybilność z wieloma różnymi urządzeniami.

Produkcja klawiatury Prestigio Click&Touch bazującej na (rozwijanym od trzech lat) pomyśle białoruskiego start-upu Clevetura LLC, wystartuje w lipcu i miesiąc później, dzięki ASBIS, rozpocznie się jej sprzedaż. Na polskich półkach sklepowych urządzenie wylądować ma w ostatnim kwartale bieżącego roku. 

Cena na razie nie została ujawniona – a ile Wy bylibyście skłonni zapłacić za ten sprzęt? Jesteście nim w ogóle zainteresowani?

Źródło: ASBIS, 8Sense, Clevetura Team

Warto zobaczyć również:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  leon-san
  1
  Cytując klasykę: jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.
  • avatar
   Diuran
   0
   A ja bardzo chciałbym klawiaturę taką jak ma lenovo yoga book, gdzie klawisze oraz gładzik jest wyświetlany. Bardzo dobrze mnie się na takim urządzeniu pisało, niestety Lenovo olało sprawę aktualizacji w wersji na androida a wersja na windows jest strasznie wolna i uboga w funkcje