Dyski

Kłopoty finansowe Western Digital?

przeczytasz w 1 min.

Firma Western Digital, jeden z czołowych producentów dysków twardych poinformował, że sprzeda jedną ze swoich fabryk produkujących części firmie Hitachi GST. Czyżby był to sygnał o problemach finansowych WD?

Rozmowy na temat sprzedaży malezyjskiej fabryki toczyły się od grudnia. Jej sprzedaż jest jednym z elementów planu restrukturyzacji firmy, który ma poprawić jej kondycję finansową. Szczęsliwie dla pracowników zakładu została też podpisana umowa między firmami o zatrudnieniu ich po zmnianie pracodawcy - zachowają oni swoje miejsca pracy. Mimo, że przeprowadzanie restrukturyzacji firmy jest normalną praktyką, to jednak możemy mieć poważne obawy co do kondycji finansowej WD.

W dobie kryzysu gospodarczego taki ruch może oznaczać próbę walki z pogłębiajacymi się problemami i dziurą w budżecie firmy. Miejmy nadzieję, że Western Digital wyjdzie z gospodarczego zamętu obronną ręką, a wszelkie zawirowania nie wpłyną negatywnie na jakość i cenę ich produktów.

Źródło: techPowerUp

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4947 miedzy innymi dlatego sądzę ,iż wnioski płynące z tego newsa są nie właściwe.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   według mnie to standardowa prodecura - szukają nowych tańszych rozwiązań i raczej nie wynika to z kłopotów finansowych firmy :/