Telefony

Komórki zabierają graczy PSP i NDS

przeczytasz w 1 min.

Mówi się o tym od dawna, ale teraz w końcu mamy jakieś cyferki na potwierdzenie.

 Warto przeczytać:
 

Facebook odświeża swój design

Wystarczy odwiedzić naszą Strefę Gier, by na liście 100 najbardziej interesujących tytułów ostatnich miesięcy znaleźć aż dwie gry komórkowe. To świetny wynik i chyba jeszcze nawet rok temu nikt by nie pomyślał, że mobilne granie zajdzie tak daleko. I to wcale nie dzięki Sony czy Nintendo, jak niektórzy mogliby sugerować.

Badania wykazały, że statystycznie w Stanach Zjednoczonych na swoich smartfonach gra 12 milionów osób - przed rokiem wynik ten wyniósł prawie 5 milionów mniej. W przypadku handheldów wzrost był symboliczny - z 21 milionów do 21,5 miliona. Równocześnie i na tym i na tym gra 4,7 miliona osób (przed rokiem 3,5 miliona).

Nie trzeba być orłem ze statystyki, by zgadnąć, że wciąż rozwijający się rynek gier koncentruje się na mobilności. Czemu telefony? To proste - zawsze są pod ręką, gry na nie są znacznie tańsze (a często wcale nie mniej rozbudowane), a wiele z nich dodatkowo pozwala... emulować aplikacje z konsol. Telefony to przyszłość mobilnego grania i wątpliwości co do tego zdaje się nie mieć nawet samo Sony.

Źródło: PrNewsWire

Polecamy artykuły:  
Karta do bicia rekordów - MSI GTX 480 Lightning
20 bezpłatnych aplikacji do Androida
Intel Core i7 970 - potwór wydajności w niższej cenie

 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Co prawda to prawda. W pelni sie z tym zgadzam, ze przyszlosc mobilnego grania nalezy do telefonoow komorkowych.

  Szkoda tylko, ze na mojego symbiana jest tak malo fajnych gier. W koncu te 600 MHz nawet prosta grafike 3D by uciagnelo...
  • avatar
   hideo
   0
   gry można przyrównać do hazardu czy innych brzydkich uzależnień ;) to znaczy, że owszem na komórkach czy iPodach touch się gra nawet przyjemnie, ale prawdziwy hardcorowy wyjadacz gier nie zadowoli się gierkami za kilka dolców, dla kilkudolarowych graczy Sony projektuje PSPhone a dla hardcorowców wymagających czegoś bardziej rozbudowanego i "mocniejszego" ukochane Sony projektuje PSP2 gdzie postawi na jeszcze lepszą grafikę niż jakakolwiek inna firma produkująca przenośne grajsprzęciki :) dla każdego coś miłego i myślę, że to właściwa droga :) póki co ja jestem raczej nastawiony na zakup tego mocniejszego czyli PSP2, chyba że PSPhone miałoby dokładnie te same gry co PSP2 wówczas mógłbym pomyśleć o zakupie PSPhone