Gadżety

Koncepcyjny Amazfit X z zakrzywionym ekranem

przeczytasz w 1 min.

Rodzina Amazfit dynamicznie powiększa się o kolejnych członków, a każdy kolejny ma w sobie „coś”. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego koncepcyjnego gadżetu, znanego – przynajmniej na razie – jako X.

Amazfit X to sportowy smartwatch z zakrzywionym ekranem AMOLED

Amazfit X to tak do końca ani opaska sportowa, ani smartwatch, lecz coś pomiędzy. To gadżet z zakrzywionym ekranem typu AMOLED, który cechuje się przekątną 2,07 cala, zagęszczeniem pikseli na poziomie 326 ppi, 100-procentowym pokryciem gamy NTSC i jasnością sięgającą 430 nitów. Wyświetlacz jest pokryty szkłem 3D, pod którym ukryty jest także główny przycisk. 

Zakrzywiony ekran to szansa nie tylko na efektowny wygląd, ale też zwiększenie przestrzeni wyświetlania przy zachowaniu subtelnej konstrukcji. Komfort czytania wiadomości i korzystania z rozmaitych innych funkcji ma być dzięki temu większy. Dodajmy, że akumulator o pojemności 220 mAh – którego pełne naładowanie gwarantuje 7 dni działania – również jest zakrzywiony, a płyta główna została podzielona na 3 segmenty, aby dostosować się do kształtu gadżetu.

Amazfit X wygląd

Premiera Amazfit X dopiero w przyszłym roku

Konkrety na temat specyfikacji nie są na razie znane. Ze strzępków informacji wynika jednak, że mamy spodziewać się mniej więcej tego samego, co po Xiaomi Mi Band 4. Na szczegóły musimy poczekać – aktualnie wciąż jeszcze trwają prace nad tym modelem, którego oficjalna premiera planowana jest na pierwszą połowę 2020 roku.

Producent przekonuje, że zakrzywiona konstrukcja i tak duży wyświetlacz pozwolą jeszcze bardziej docenić możliwości oferowane przez gadżety typu wearables. Podzielacie ten optymizm?

Źródło: Amazfit, Huami, FoneArena

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!