Oprogramowanie

Konkurs dla hakerów: Leopard padł pierwszy

przeczytasz w 0 min.

Podczas corocznych zawodów dla hakerów organizowanych w trakcie konferencji CanSecWest poświęconej bezpieczeństwu, Leopard okazał się systemem, który poddał się najszybciej. W trakcie zawodów trzej hakerzy zasiedli przed trzema notebookami wyposażonymi w systemy Windows Vista Ultimate z uaktualnieniem Service Pack 1, Leopard OS X 10.5.2 i Ubuntu 7.10. Test miał wykazać, który z tych trzech systemów jest najbardziej podatny na atak z zewnątrz.

Jak się okazało pierwszy swoje podwoje przed hakerem otworzył w pełni uaktualniony MacBook Air wyposażony w najnowszy system Leopard. Włamanie nie zajęło hakerowi nawet dwóch minut. Znawca bezpieczeństwa Charlie Miller zastosował technikę podobną do phishingowego ataku, która polega na kliknięciu na stronie w link zawierający złośliwy kod, co pozwoliło mu na zdalne przejęcie kontroli nad komputerem wykorzystując przy tym błąd w przeglądarce Safari.


Miller zatrzyma teraz w nagrodę Aira i wróci do domu kieszenią pełną 5000 funtów napełnioną przez firmę Tipping Point, która niezwłocznie poinformowała Apple o istniejącej luce. Jak z tego wniosek? Posiadacze Mac OS X nie powinni, zresztą tak jak i pozostali wszystkich innych systemów, klikać w nieznane linki, a jeżeli już nie mogą oprzeć się tej pokusie to niech przynajmniej korzystają z innych przeglądarek.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login