Gry

Konsola Lenovo odbierze rynek X360, PS3 i Wii

przeczytasz w 2 min.

Projekt nowej konsoli do gier, opracowywanej przez Lenovo, do tej pory nazywany eBox został przemianowany na iSec i pojawi się pod koniec roku 2011.

Warto przeczytać:
iKinect - granie z Kinect oraz iPhone
iReadyGo RG - chiński mix NGP i X360

Pod koniec wakacji 2010 dowiedzieliśmy się o nadchodzącym produkcie chińskiej firmy Lenovo. Nowa konsola do gier miała pojawić się na rynku w minionym listopadzie. Jednak premierę przełożono na pierwszy kwartał 2011. Obecnie mówi się o drugiej połowie bieżącego roku. Czy urządzenie w końcu ujrzy światło dzienne? Kiedyś prawdopodobnie tak, jego pierwsze wersje, wraz z grami, można oglądać na materiałach wideo.

iSec ma oferować mechanizm wykrywania ruchu niemal identyczny z tym zastosowanym w Kinect. Dzięki temu ujrzymy liczne gry sportowe (jak boks) czy przygodowe wykorzystujące tę technologię. Konsola ta to także domowe centrum multimedialne pozwalające odtwarzać filmy, łączyć się z internetem lub urządzać imprezy karaoke.

Rozrywka ma być kojarzona z familijnym podejściem Wii, nie można więc spodziewać się produkcji dla zapalonych graczy. Czy ten brak innowacyjności i powtarzanie schematów Nintendo przeszkodzi produktowi? Z pewnością nie, cała wielka trójka konsol nie została wciąż dopuszczona do sprzedaży w Chinach, a jedynie Sony i Microsoft walczą zawzięcie o otwarcie tamtejszego rynku na ich urządzenia.

 


iSec ma więc gwarantowaną popularność na rodzimym terenie. Co jednak z resztą świata? Jack Luo z Lenovo twierdzi, że ilość nabytych egzemplarzy musi sięgnąć miliona sztuk, żeby firma zdecydowała się na eksport produktu. Dodaje też, że taki rezultat sprzedaży planowany jest na każde dwanaście miesięcy przez pierwszych kilka lat.

Czy warto czekać na konsolę iSec? W naszym przypadku alternatywy są co najmniej trzy. Jednak każdy z ponad 1,3 miliarda Chińczyków chcący pobawić się czymś na wzór Kinecta będzie musiał wydać niecałe 200 $ na produkt od Lenovo.

 

Źródło: Techspot

 

Polecamy artykuły: 
 
Tablet czy netbook - co jest lepsze?AMD Phenom II X4 980 Black Edition - cztery rdzenie w dobrej cenieEFI vs BIOS - najważniejsze różnice

 

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  I tak najciekawsza w tym filmiku jest Azjatka;)
  • avatar
   tommyt1983
   0
   Pani na filmiku - :D:D:D Poezja :D uwielbam azjatki :) jak to bedzie po 300zł to moze wezme...watpie by to wogole lekko zagrozilo dzisiejszym konsola :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Zauważalne opuznienie jak przy kinekcie. Nie wróże "temu" zbyt dobrej przyszłości. Milion egzemplarzy żeby wypuścić na inne rynki życzę powodzenia z nowym sprzętem!
    • avatar
     neo937
     0
     Pewnie nikt nie będzie gier na to robił, chyba że samo Lenovo ;]

     Ostatnimi czasy manta też jakąś niby konsolkę wydała, która miała być tańsza i dorównywać current-genom. Po premierze wiadomo jak było :D
     • avatar
      lukaszbik
      0
      nom nom japoneczka slodziutka jest :D
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Chyba powinien być pytajnik w tytule wiadomości. I przypomina mi się stary dowcip: "Miliard w środę, miliard w sobotę".
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        A jeśli to autentyczny filmik "propagandowy", to mogli się komuniści bardziej postarać. Jakieś 720p i 24klatki na sekundę. No i proponuje grę: "Tłumienie protestów studentów na Placu Niebiańskiego Spokoju". Trochę kombosów z pałką, jazda czołgiem, symulacja rozstrzelania wroga systemu.
        • avatar
         hideo
         0
         po prostu konsola dla Chińczyków pod rynek chiński (może temu nie wpuszczają tam innych konsol), przypomniało mi się że kiedyś Gran Turismo 5 miało być w Chinach na pc bo tam aktualnie rządzą komputery pc do gier
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          HAhah, dobrze się uśmiałem. Wsadzą do środka średniej klasy gówienko typu GF GT220 i będzie wielka rewolucja graficzna na konsolach ^^
          • avatar
           wildthink
           0
           Ależ beznadziejnie wygląda takie skakanie przed tv. Może dla zdrowia (ale nie psychicznego) trochę lepsze niż siedzenie z padem czy klawiaturą.
           • avatar
            severian
            0
            Może w Chinach zrobi karierę,bo na Zachodzie to tylko gromki śmiech po tym zostanie :)Z czym do ludzi...
            • avatar
             yamata
             0
             "Cała wielka trójka konsol nie została wciąż dopuszczona do sprzedaży w Chinach"...

             Hmm... Nie spełniają chińskich norm jakości? ;)

             Swoją szosą, to dziwne, że przecieków z fabryk nie ma. U nas zaraz by ktoś wyniósł i sprzedał na giełdzie czy Allegro. No ale u nas by go za to nie zastrzelili... ;)