Technologie i Firma

Krótko: strajk w DHL - „mogą pojawić się niewielkie opóźnienia”

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Przesyłki paletowe, które miały dotrzeć na miejsce w piątek mogą być dopiero w niedzielę.

Spodziewacie się przesyłki paletowej, którą obsługiwać ma poznański DHL? Być może będziecie musieli uzbroić się w cierpliwość. W piątek ruszył strajk określany przez słuchacza Radia Zet (które podało tę informację) jako „generalny”.

Już wczoraj pierwsze paczki, które miały dotrzeć do klientów z lub przez Poznań, nie dotarły. Niewykluczone, że nie będą na miejscu także w poniedziałek. Część pracowników wszczęła bowiem strajk, co doprowadziło do trudności w działaniu firmy.

Konkretne postulaty strajkujących nie są znane, ale chodzi ponoć o złe warunki pracy. Na razie nie otrzymaliśmy informacji o dojściu do porozumienia, dlatego niewykluczone, że protesty będą trwały także w przyszłym tygodniu.

Magdalena Bugajło, menadżerka ds. komunikacji i PR w DHL zapewnia, że klienci nie powinni się niepokoić. Przesyłki paletowe będą dostarczone jeszcze dzisiaj (11 lutego) lub najpóźniej w poniedziałek, z kolei paczki powinny być dostarczone na czas.

Źródło: Radio Zet. Foto: Wusel007/Wikimedia Commons

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  vegasnight9
  W Polsce praca jest. Każdy kto chce może pracować. Problemem jest płaca za tą pracę. Ile ludzi w polsce zarabia 5tys zł na rękę? Jak zapłacą ludziom uczciwe pieniądze to nie będzie strajków.
  5
 • avatar
  Fiona
  Nie chcą pracować za 5 zł na godzinę ???
  Spoko, zatrudnią ukraińców.....

  Oczywiście to czysto teoretyczny komentarz ;)
  4
 • avatar
  Geriavit
  Ciekawe kto strajkuje bo kurierzy nie są zatrudnieni w DHL tylko są podwykonawcami DHLa. Każdy kurier ma jednoosobową działalność ew. więcej osób gdy ma pracowników i więcej aut czego firmy kurierskie starają się unikać gdyż tracąc "głównego kuriera" tracą też jego pracowników i rejony mają nieobstawione.
  3
 • avatar
  pjk-77
  A tak podobno u nas dobrze z pracą.

  Poznań i okolice:
  - Volkswagen cichy strajk (pracownicy chorują i urlopują);
  - Bridgestone to samo;
  - Poczta (komorniki) Do pracy przyjęto ukraińców i więźniów,bo łatwie i taniej;
  - Allegro był kierunek na pracownika - obecnie to corpo w pełnym tego słowa znaczeniu (robić,robić i jeszcze raz robić!)

  I kiedy i gdzie ten Zachód!?
  2
 • avatar
  supervisor
  W Poznaniu znajduje się główna sortownia DHLu, wszystkie paczki są tam przewożone, sortowane, i wysyłane w miejsce docelowe. "które miały dotrzeć do klientów z lub przez Poznań, nie dotarły." oznacza chyba wszystkie paczki ogólnie.

  Zastrzegam sobie prawo do omylności.
  1
 • avatar
  bodziokrak
  A poniżej reklama DHL :)
  1
 • avatar
  bodziokrak
  A poniżej reklama DHL :)
  1
 • avatar
  darioz
  ZWOLNIĆ WSZYSTKICH I ZASTĄPIĆ ROBOTAMI!!!