Ciekawostki

Kurier DHL stracił 21 600 konsol do gier

przeczytasz w 1 min.

Firma kurierska DHL Express ma problemy z Microsoftem. I to poważne. Mnóstwo konsol do gier Xbox 360 uległo zniszczeniu w transporcie. Gigant z Redmond szacuje straty na 2 mln dol. Jak doszło do zniszczeń?

Microsoft pozywa DHL Express. Producent Windows chce 2 mln dol. za zniszczenie jego konsol do gier. Konsole zostały zniszczone w wypadku pociągu w pobliżu Duke (Texas).

Microsoft złożył odpowiednią skargę w sądzie, twierdząc że popularna firma kurierska DHL Express jest odpowiedzialna za utratę cennego ładunku, który zawierał aż 21 600 konsol do gier Xbox 360. Przesyłka została przyjęta przez DHL w McAllen (Texas), w biurze Microsoftu, i miała zostać doręczona do dystrybutora Flextronics, który mieści się w Hong Kongu. Niestety załadunek uległ zniszczeniu gdy pociąg miał wypadek w drodze do Long Beach (California).


Popularny kurier ma problemy z Redmond (Fot. Benchmark.pl)

DHL Express podaje, że dwa załadunki z konsolami Xbox 360 zostały zniszczone w wyniku wypadku, do którego doszło niedaleko Duke (Texas). Microsoft napisał w odpowiednim zgłoszeniu, że w dwóch załadunkach znaleziono zniszczone i niekompletne konsole. Koncern z Redmond próbował osiągnąć porozumienie z DHL, ale firma kurierska nie chce pokrywać kosztów za zniszczone produkty, dlatego Microsoft postanowił ją pozwać. Jak twierdzi producent, DHL wykazał się niedbalstwem i naruszył swoje obowiązki w zakresie obsługi, magazynowania, roli wspólnego przewoźnika i w przypadku innych możliwości.

Microsoft chce otrzymać 2 mln dol. za poniesione szkody lub przynajmniej 92 dol. od uszkodzonej konsoli. DHL nie skomentował doniesień związanych z procesem sądowym.

Warto zauważyć, że w takiej sytuacji dowiadujemy się ile tak naprawdę warta jest jedna konsola Xbox 360. W panującej obecnie promocji Xbox 360 można kupić za 199,99 dol. Wcześniej zyski ze sprzedaży konsol były jeszcze większe. Oczywiście nie wszystko trafia do Microsoftu, ale...

Źródło:TG Daily.com

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  suchy262
  0
  ale ..komu żal jest tych konsol albo przede wszystkim firmy M
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Heh - już myślałem, że DHL nawala tylko w przypadku mniejszych klientów :)
   Czekałem kiedyś tydzień, aż dowiozą mi zamówiony monitor. W międzyczasie DHL chciał mnie ściągnąć do własnej centrali, bym sam przyjechał po paczkę (~50 km)... po paru dniach - postęp, mogli dowieźć do miasta ~10 km ode mnie, bo akurat kurier tam jechał. W końcu dostarczyli paczkę. Dodam, że nie mieszkam w puszczy ani na bagnach :)
   • avatar
    rahl_r
    0
    Z kurierami to różnie bywa, zależy od miejsca zamieszkania - u mnie najpewniejsze to DHL i GLS. Najgorsza jest Siódemka (porażka na całej linii, jestem szczęśliwy jak paczka dojeżdża w 3 dni). Z kolei w Warszawce(przynajmniej ci z którymi współpracuje moja firma) najbardziej kochają właśnie Siódemkę, a na DHL psioczą. Wszystko zależy od poziomu lokalnego oddziału.
    • avatar
     Gothar
     0
     Zgadzam się z rahl_r'em wszystko zależy od miejsca zamieszkania. 6 dni temu zamówiłem TV w sklepie internetowym, kabel hdmi na allegro i uchwyt do plazmy tez na allegro; wszystkie paczki miały być wysłane kurierem i co się okazało?

     Uchwyt został dostarczony na drugi dzień od zamówienia przez Kolporter express, kabel został dostarczony na trzeci dzień od zamówienia przez kuriera o dziwnej nazwie bo na awizo pisało tylko "Twoja Poczta" ale to nie nasza Poczta Polska.

     I ten nieszczęsny TV zostanie dostarczony dziś przez DHL'a, a to dlatego że dzisiaj do sklepu miała zostać dostarczona dostawa tych TV bo się skończyły w dniu zamówienia.

     Tak więc jeżeli towar w sklepie był by na stanie to przyszedł by na drugi dzień wraz z uchwytem. DHL i Kolporter Express górą :)