Drukarki i skanery

Lexmark Pro905 – designerskie urządzenie biurowe

przeczytasz w 2 min.

Atramentowe urządzenie wielofunkcyjne Lexmark Platinum Pro905 zostało laureatem prestiżowego konkursu Machina Design Awards 2009, którego gala odbyła się 21 października. Produkt okazał się bezkonkurencyjny w kategorii „Biuro”, która wyróżnia designerskie urządzenia użytku biurowego.

Lexmark Platinum Pro905 jest flagowym modelem linii produktów, które zostały wprowadzone we wrześniu 2009 r. Urządzenie powstało z myślą o dostarczeniu małym i średnim grupom roboczym narzędzia, które połączy niezawodne i wygodne funkcje z atrakcyjnym wyglądem.

Model Platinum Pro905 wyróżniają jego innowacyjne rozwiązania.
Jednym z nich jest ekran dotykowy myTouch, który firma Lexmark zastosowała w atramentowych urządzeniach wielofunkcyjnych. Za pomocą tego 4,3-calowego wyświetlacza, użytkownicy mogą w przystępny sposób skorzystać z szeregu zaawansowanych funkcji.

Technologia SmartSolutions zapewnia natomiast łatwe dostosowanie urządzenia do potrzeb użytkownika. Za pośrednictwem internetowej platformy, która dostępna jest bezpośrednio z poziomu urządzenia, użytkownik może pobrać dodatkowe aplikacje, które ułatwią obsługę i personalizację.

Najważniejszą innowacją tego urządzenia jest technologia druku Vizix. Opiera się ona na zastosowaniu czterech oddzielnych nabojów z tuszami w formacie CMYK oraz samodzielnej głowicy drukującej. Takie rozwiązanie pozwala na niezwykle wierne odwzorowanie nawet najbardziej subtelnych szczegółów oraz na zwiększenie prędkości druku i ograniczenie jego kosztów.

Dla firmy Lexmark niezwykle ważnym aspektem jest minimalizowanie negatywnego wpływu procesów druku na środowisko. Z tego powodu model Platinum Pro905 został wyposażony w przycisk Eco, który poprzez jedno dotkniecie ikony na dotykowym ekranie przełącza urządzenie w tryb druku dwustronnego oraz tryb oszczędzania energii. Najlepszym świadectwem jakości produktu jest objęcie go okresem 5-letniej gwarancji.

Firma Lexmark od lat dokłada wszelkich starań, aby jej produkty były jak najbardziej przyjazne dla użytkownika i środowiska. Tym bardziej cieszy nas fakt, że nasz produkt został doceniony ze względu na swój design w ramach tak prestiżowego konkursu jak Machina Design Awards. Oznacza to dla nas, że Lexmark Platinum Pro905 dostarcza nie tylko niezawodnych rozwiązań dla biura, ale może także swoim wyglądem pozytywnie wpłynąć na otoczenie i zmienić stereotyp topornego biurowego urządzenia do druku.” powiedziała Iwona Chmielek – Przystał, Telesales & PR Supervisor w Lexmark Polska.

źródło: informacja prasowa

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Po prostu super. Więcej słów nie potrzeba.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Czy ja wiem czy super. Miałem trzy Lexmarki. Każdy się popsuł. Jak dla mnie Lexmark robi jednorazowy drukarki.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    ja tam ma już 3lata 3w1 x2310 i działa do tej pory :P
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ja się dziwię, że takiej firmie udało się zdobyć rynek. Robią bardzo przeciętne produkty, żeby nie powiedzieć że wręcz tandetne. Żaden nie posłużył mi zbyt długo.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ogólnie o firmie Lexmark: Mam Lexmark'a Z845 Photo (różni się od modelu Z845 tym, że obsługuje tusz przeznaczony do drukowania fotografii) i od nowości (2 miesięcy) nie odpakowałem go, bo... cena tuszu czarnego oryginalnego wynosi 100 zł, zamiennika 120 zł, a kolorowego oryginału 120 zł, a zamiennika 130 zł. Czyli jeśli chcę móc drukować w mono i kolorze, muszę wydać około 220 - 260 zł na tusze, a i starczyłyby mi one na jakieś 3 tygodnie, góra miesiąc, bo dużo drukuję.