Telewizory

Zakrzywiony 105" 4K TV LG też ma śmieszną cenę sugerowaną

przeczytasz w 1 min.

Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź firmy LG - a jest ona taka, jak wszyscy się spodziewaliśmy.

LG 105UC9 TV pokaz

Niemal dokładnie tydzień temu zaserwowaliśmy wam pewne wyzwanie – Spróbuj się nie zaśmiać widząc cenę zakrzywionego 105" 4K TV Samsung. Wnioskując po komentarzach, wielu z was miało z tym niemałe problemy (przyznajemy się – my też). Zdecydowanie nie niespodziewanie po tych sześciu dniach nadeszła odpowiedź największego konkurenta Samsunga – firmy LG. Jak się okazuje, ci drudzy też mają całkiem niezłe poczucie humoru.

LG 105UC9 właściwie może pochwalić się takimi samymi możliwościami jak Samsung UN105S9W. Mamy więc tutaj do czynienia z telewizorem ze 105-calowym zakrzywionym ekranem o formacie 21:9 i rozdzielczości 5120x2160 – z tą tylko różnicą, że LG nazywa ją 5K zamiast 4K (i w sumie ma to sens). Twórcy zapowiadają też potężną gamę technologii polepszających jakość obrazu, skalowanie z niższych rozdzielczości do 5K oraz możliwość odtwarzania obrazu 3D.

Telewizor LG 105UC9 zostanie wyposażony w system audio o mocy o 10 W mniejszej niż model Samsunga (150 W), ale za to przygotowany przez cenioną firmę Harman Kardon, z którą wiosną Koreańczycy nawiązali współpracę. Całości dopełnia funkcjonalność Smart TV, będąca wynikiem zastosowania platformy webOS.

LG 105UC9 TV wygląd

Firma LG poinformowała, że sugerowana cena detaliczna telewizora LG 105UC9 wyniesie 120 milionów wonów, co po przeliczeniu daje około 117 tysięcy dolarów. Jest więc taniej niż w przypadku konkurencyjnego Samsunga (120 tysięcy dolarów), ale to wciąż niezbyt zadowalająca cena. Cóż można jeszcze powiedzieć, bez wątpienia nowe telewizory LG i Samsung oferują naprawdę świetną jakość, ale czy rzeczywiście są warte tyle co dwie Tesle S?

Źródło: Engadget, TrustedReviews, LG

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  yendrek
  10
  Nie sądzę żeby Samsung czy LG nastawiały się na zyski ze sprzedaży tych ustrojstw. Moim zdaniem jedni i drudzy pokazują, na co pozwala ich technologia i przesyłają światu komunikat: "Na tym podwórku my rządzimy".
  • avatar
   marcin_kg
   4
   Kurna, sprzedam mieszkanie i dalej nie będzie mnie stać na taki TV :(
   • avatar
    hideo
    4
    pogięło ich (telewizory) ;)
    • avatar
     Hedrox
     1
     Wolę dwie Tesle S niż taki jeden telewizor. I to zdecydowanie. W sumie nawet wolałbym jedną Teslę S zamiast takiego telewizora.
     • avatar
      Croshiify
      1
      Azjatka gratis ?
      • avatar
       marcin_kg
       1
       Właśnie gdybyś srał pieniędzmi, to kupił byś taki TV, poleciał dookoła świata, a po powrocie obejrzał sobie film z tej wycieczki właśnie na nim.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Zdecydowanie taniej będzie zakupić bilet, wsiąść w samolot i polecieć w jakieś malownicze miejsce, a może okrążyć cały glob :) Zobaczyć na własne oczy, przeżyć przygodę itd. itd. :)
        Oczywiście gdybym srał pieniędzmi i nie wiedział co z nimi robić - to ostatnia moją myślą byłoby, dać zarobić jakiejś korpo za krzywy telewizor... ;)
        • avatar
         marcin_kg
         0
         Każdy jest taki szczodry i zdroworozsądkowy jak mówi o hipotetycznym bogactwie.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          A co to jest Tesla S? Bo może wolałbym jednak ten telewizor za tą kosmiczną sumę.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Ale pytanie po co, po to by być najlepszym. Są tacy którzy kupią zakrzywionego LGika. Np. firmy. Rozumiem i podziwiam trend jaki rozwija LG niezależnie od innych.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            ..a cena jeszcze...cena no musi być wysoka, nie każdy może sobie pozwolić ale dobra firma musi mieć w ofercie coś zarąbistego i LG to ma.