Monitory

LG LH9500 - superpłaski telewizor oparty na technologii Full LED

Andrzej Michalski | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma LG przedstawiła nowy, superpłaski telewizor LCD - LH9500. Urządzenie wyposażono w technologię Full LED, która, zdaniem producenta, ma zrewolucjonizować rynek.

LH9500 to super cienki telewizor o grubości tylko 24,8 mm i przekątnej 55 cali. Jego ekran podświetla 3 360 diod LED. Urządzenie wyposażono w technologię lokalnego wygaszenia, która dzieli ekran na 240 bloków i pozwala na uzyskanie kontrastu 5 000 000:1. Ostrość i stabilność obrazu podczas wyświetlania bardzo dynamicznych scen ma zapewnić odświeżanie na poziomie 200 Hz.

Urządzenie dysponuje także rozszerzoną funkcją komunikacji bezprzewodowej, która eliminuje potrzebę kompresji obrazu - obraz może być przesyłany do telewizora z odtwarzaczy DVD, konsol do gier lub systemów kina domowego bezprzewodowo, bez wpływu na jego jakość.

Cena modelu LH9500 wynosi obecnie około 5500 dolarów. W Polsce telewizor będzie dostępny w sierpniu 2009 roku. Na rynku pojawią się także tańsze modele LCD Full LED o przekątnych ekranu 42 i 47 cali.

źródło: wp

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  XaRaDaS
  Po kiego wała podawać ten kontrast ?? To nie jest rzeczywista wartość tylko marketingowy bełkot. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę :D Niedługo matryce będą miały po 5 000 000 000 000 000 000:1 a w rzeczywistości 1000:1 nadal i nowe bloki tego nie poprawią. Niech producenci przestaną mamić liczbami konsumenta, bo jak zauważy, że jest niezgodność konsumencka to takie LG czy inny producent padnie od spraw sądowych :D
 • avatar
  Baleryon
  Hmm, czy tylko mnie się wydaje, że on nie jest "superpłaski", tylko supercienki? "Płaskość" TV to dla mnie "posiadanie ekranu będącego kawałkiem płaszczyzny", a nie mała grubość.
 • avatar
  ZyGmUnTXXL
  Są telewizory płaskie, bardziej płaskie i super płaskie :D Chciałbym spotkać takiego marketingowca co to wymyśla na żywo i żeby mnie przekonał do swojej racji :D
 • avatar
  Konto usunięte
  drogi, chyba za 2x mniej jest samsung ledtv najnowszej serii
 • avatar
  Konto usunięte
  telewizor jest raczej super cienki, a jak wejdzie na nasz rynek będzie można ocenić czy technologi LG Full LED podświetla to cacko równomiernie
 • avatar
  Konto usunięte
  O co chodzi z tą komunikacją bezprzewodową?
 • avatar
  Gakudini
  "dzieli ekran na 240 bloków" czyli podświetlanie ma rozdzielczość 20x12 z tego możemy policzyć, że blok ma rozdzielczość 96x90 pikseli ale zabawniejsze, że blok ma rozmiar ponad 6cm/6cm WOW! prawie piksel e piksel ;). Przepraszam za sarkazm, ale jeśli to jest faktycznie 240 bloków na 55" to jest to jednak mocno marketingowe działanie.
 • avatar
  Konto usunięte
  Jak dla mnie to jest na sile zapychanie rynku wymierajaca technologia LCD ktora niestety dobrze sie sprzedaje. Czekam na nowa technologie nie koniecznie oled.
 • avatar
  Gothar
  Cena powala na kolana.
 • avatar
  Konto usunięte
  o ile sie nie myle to LG zaprezentowało ten telewizor juz w styczniu 2009 - jakby nie było LH9500 jest wart uwagi - nie bez powodu wygrał targi CES 2009
 • avatar
  Konto usunięte
  42" to bym kupił - ciekawe tylko jaka cena?