Smartfony

LG ma nowy pomysł na czytniki linii papilarnych w smartfonach

przeczytasz w 1 min.

Czytnik linii papilarnych umiejscowiony pod ekranem smartfona. Czy takie rozwiązanie może się przyjąć?

Czytniki linii papilarnych przestały być domeną flagowych smartfonów. Coraz częściej pojawiają się także w modelach ze średniej półki i wydaje się, że cały czas zwiększać będą swoją popularność. W związku z tym wypadałoby spodziewać się również ich dalszego rozwoju i najprawdopodobniej sporej zmiany w kwestii umiejscowienia.

Obecnie wydaje się, że kwestia ta nikogo nie jest w stanie zaskoczyć. Czytniki montowane są bowiem na tylnym panelu, na boku w przycisku zasilania bądź też na froncie smartfonów w przycisku HOME. LG zdecydowało się odejść od tych schematów i wdrożyć w życie ciekawy pomysł zakładający, iż czytnik linii papilarnych znajdzie się pod ekranem.

Oczywiście nie pod całą jego powierzchnią, ale w wydzielonym miejscu. Zapewnić ma to użytkownikom większy niż obecnie komfort obsługi tego elementu. Techniczne aspekty całego rozwiązania nie są jeszcze znane, niemniej ujawniono, iż wszystko możliwe stało się dzięki ograniczeniu grubości czytnika do jedynie 0,3 mm. Pierwszy testy wypadają pomyślnie, ponieważ błędną pracę czytnika odnotowano w jedynie 0.002% przypadków.

Za wcześnie na mówienie o tym, kiedy powyższe rozwiązanie pojawi się na rynku. Można jednak zapytać, co o nim sądzicie?

Źródło: phonearena

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gukeskl
  1
  LG flex 3 albo G6 raczej to powinny mieć i mam nadzieje że nie będą odchodzić od modułowości, moim zdaniem świetny pomysł, mogliby zrobić powerbank który by się składał z 2 baterii, dzięki czemu zamiast chodzić z telefonem dołączonym do powerbanka wystarczy wymienić baterie dodatkowo telefon mógłby mieć taką mini baterie wbudowaną która na codzień by nie działała ale kiedy się wyciągnie tą główną dawała dodatkowe 5 min energii na wymiane baterii

  Apropo to ktoś wie jak wygląda sprzedaż G5 ? słaba, dobra, bardzo dobra?
  • avatar
   csr777
   0
   Tak tylko czekałem aż ktoś wpadnie na taki pomysł i zastanawiałem się, dlaczego to tak długo trwa :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Czemu ludzie tak bezmyślnie korzystają z czytnika linii papilarnych w telefonach? Zero prywatności, dam sobie rękę uciąć, że firmy się dzielą odciskami swoich klientów z amerykańskimi służbami.