Smartfony

LG notuje bardzo dobre wyniki sprzedaży smartfonów - kosztem Samsunga i Sony?

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Z Korei napływają doniesienia sugerujące, iż poprzedni rok był dla tego producenta bardzo udany.

LG notuje bardzo dobre wyniki sprzedaży smartfonów

Najpierw pojawiły się informacje, iż Samsung z każdym miesiącem zarabia mniej. Nieco później wyszło na jaw, iż w kryzysie jest również Sony. Jeśli jednak myśleliście, iż podobne wieści napływać będą z obozów kolejnych producentów to byliście w błędzie. Na przeciwległym biegunie zdaje się znajdować bowiem LG.

Z Korei napływają doniesienia sugerujące, iż poprzedni rok był dla tego producenta bardzo udany. Zanotował on znaczny wzrost sprzedaży smartfonów i może cieszyć się z około 59,6 mln egzemplarzy, które trafiły do kieszeni klientów na całym świecie. Jest to wynik o 25,2% lepszy niż ten, z jakim LG miało do czynienia w roku 2013.

Już wkrótce producent opublikować powinien dokładny raport finansowy, z którego dowiemy się jeszcze więcej. Podobno za tak dobrymi wynikami stoi jednak głównie LG G3, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem.

Jakby tego było mało, już teraz spekuluje się, że obecny rok może być dla LG równie udany. Rozpoczyna się on bowiem od premiery LG G Flex 2, a za kilka tygodni pojawić ma się wyczekiwany LG G4.

Źródło: phonearena, mobilenewscwp

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  No proszę, LG jednak w górę.
  20
 • avatar
  Michur
  A wystarczyło wsluchac sie w fora i zrobić cienkie ramki wokół wyświetlacza.
  15
 • avatar
  Adriian
  Pewnie dlatego, że smartfony LG nie są kotletami jak u Samsunga, który co chwile wypluwa telefony "dla zwykłych ludzi" np. z 512 MB ram i się dziwi, że mało kto to kupuje.
  12
 • avatar
  Konto usunięte
  Ja mam G2 i jestem mega zadowolony z telefonu.
  8
 • avatar
  LG G2 i Nexus 5 to nadal bardzo dobre i chętnie kupowane smartfony. Ja osobiście ciekaw jestem nowego G Flexa 2.
  4
 • avatar
  sajgoniasty
  LG dostało wielkiego kopa finansowego i marketingowego, gdy wypuścił Nexusa 4 (którego szczęśliwym posiadaczem jestem) i od tamtej pory praktycznie nieprzerwanie trwa dobra passa. Cieszę się, że zabrał sporą część synku Szajsungowi. Niech płonie w czeluściach piekła ta firma. Mam od nich SmartTV i siostra posiada "smartfon". Obie rzeczy to syf, który nigdy nie zostanie programowo usprawniony, mimo, że potencjał jest. JA W NEXUSIE 4 MAM OFICJALNY ANDROID 5.0. I to jest zasługa LG, gdyż samsung nie wydał KitKata na poprzedniego nexusa po 18stu miesiącach, a ja dostałem update po dwóch latach od premiery...
  3
 • avatar
  PL_SBX
  Mam L65 - jedyne co mnie denerwuje to niedopracowany system - i chwilowy brak customów.