Monitory

Logitech Revue - Google TV dla każdego

przeczytasz w 1 min.

Nowe urządzenie Logitech przeznaczono do obsługi platformy Google TV. Liczba jego funkcjonalności może przyprawić o zawrót głowy. 

Trudno zaliczyć produkt o nazwie Revue do konkretnej klasy. Jest to zarówno odtwarzacz multimedialny, prosty komputer klasy nettop, jak i odbiornik telewizji internetowej, a po zakupie dodatkowej kamery pozwala również prowadzić wideokonferencje w jakości HD 720p.

 Warto przeczytać:
 

Sterowanie urządzeniem odbywa się nie za pomocą tradycyjnego pilota, jak w standardowych urządzeniach telewizyjnych, ale także dzięki pełnowymiarowej, bezprzewodowej klawiaturze QWERTY. Choć Revenue został zaprojektowany z myślą o Google TV, powinien poradzić sobie z każdą inną usługą telewizji internetowej. Możliwe jest również swobodne przeglądanie sieci za pomocą zainstalowanej przeglądarki Chrome.

Połączenie z mediami zapewnia obsługa standardu Ethernet, Wi-Fi, 802.11a/b/g/n. Na tylnym panelu znalazło się także cyfrowe złącze dźwięku S/PDIF, wejście i wyjście HDMI oraz dwa porty USB 2.0.

 

 

Dzięki zastosowaniu systemu Android możliwe będzie pobieranie nowych aplikacji (usługa pojawi się na początku roku 2011) i dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb. Możliwe jest nawet sterowanie telewizorem za pomocą odpowiednio skonfigurowanego smartfona. Z pewnością spodoba się to wszystkim tym, u których na stoliku w salonie leżą trzy lub więcej piloty. Opracowana przez Logitech technologia Harmony pozwala kontrolować za pomocą Revue również inne urządzenia znajdujące się w pomieszczeniu, jak za pomocą pilota uniwersalnego.
 


Niestety, za taki kombajn przyjdzie nam słono zapłacić. Revue kosztuje 300 dolarów, a dodatkowa kamera do wideokonferencji kolejne 150 dolarów. Urządzenie pojawi się w sklepach za kilka tygodni.
 

Źródło: PC World

Polecamy artykuły:  
Przegląd rynku: obudowy PC
5 x SSD i 1 x HDD - praktyczne testy dysków
100 porad do Windows 7

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Mi się podoba ta klawiatura. Sprzedają osobno?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Mi się nie podoba sama idea osobnego pudełka. Niech to będzie wbudowane w telewizor, dekoder, konsole itp. Zwłaszcza widziałbym to jako dekoder działający na dystrybucji linuxa od Google ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Logitech Revue...