Gry na konsole

Lost Dimension: taktyczne RPG o utraconym zaufaniu trafi też do Europy

przeczytasz w 1 min.

To taktyczna, turowa gra RPG, która opiera się na bardzo oryginalnym założeniu.

Lost Dimension

Japońskie produkcje rzadko wychodzą poza granice kraju. Firma Atlus zapewniła jednak, że w przypadku gry Lost Dimension będzie inaczej. I jest to chyba całkiem dobra wiadomość.

Dlaczego? Ano dlatego, że Lost Dimension zapowiada się naprawdę nieźle. To taktyczna, turowa gra RPG, która opiera się na bardzo oryginalnym założeniu. Tytuł ten przenosi graczy do nawet nie tak odległej przyszłości, w której światu grozi ogromne niebezpieczeństwo. Wszystkiemu winna jest pozaziemska rasa nazywana po prostu The End. Cała nadzieja spoczywa w grupie 11 kadetów, którzy zostali wyselekcjonowani do wykurzenia obcych najeźdźców z planety. 

Czas na najciekawszą część: niektórzy z naszych kolegów są bowiem zdrajcami. Odkrycie prawdy będzie kluczowe podczas zabawy – co jakiś czas będziemy musieli zdecydować, którzy z kadetów są sojusznikami, a którzy współpracują z The End. Co chyba najważniejsze, zdrajcy będą dobierani losowo, co oznacza, że nic nam nie da obejrzenie „walkthrough” na YouTubie. 

Lost Dimension ekipa

W rzeczywistości więc możemy zmarnować sporo na sił na walkę z sojusznikiem lub pomóc wzmocnić się naszemu wrogowi. Aby poznać się na naszych towarzyszach, między walkami będziemy mieli możliwość porozmawiania z nimi i zacieśnienia więzi. Trzeba tylko przybrać odpowiednią taktykę.

Lost Dimension powstaje z myślą o konsolach PlayStation 3 i PS Vita. Europejska premiera planowana jest na tegoroczne lato. A to już zwiastun tej produkcji:

Źródło: Eurogamer, PlayStation Blog

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  orlean
  1
  Mafia w wersji elektronicznej. Jak dobrze to zrobią może być ciekawe.
  • avatar
   Konto usunięte
   -2
   Grafika poziom krizis 5 normalnie
   • avatar
    The Dreamlord
    0
    Może to rasa kosmitów z komety Kuźwar. ;)