Komputery

Macowcy też pograją

przeczytasz w 0 min.

Użytkownicy „makówek” chyba zdążyli przyzwyczaić się do faktu, iż prawie żaden producent gier nie wydaje swoich tytułów na tę platformę. Jeśli chcą oni grać w najnowsze tytuły, to zdecydowanie muszą kupić blaszaka (czyt. PC-ta) lub konsolę. Po latach posuchy chyba coś zaczyna się zmieniać. Oczywiście nie bez powodów. Mac w zasadzie stał się PC-tem tyle, że inaczej wygląda i ma swojego Mac OS X. Zatem dlaczego nie zacząć robić na niego gier, które wydawane są na PC'ta? No właśnie. Są pewne szczegóły, które dotychczas stanowiły niemały problem w przenoszeniu gier z PC na Maci. I nadal nie jest to łatwe ale producenci gier zaczynają zmieniać swoje nastawienie do komputerów Apple.

W najbliższych miesiącach – najprawdopodobniej już w maju – na Maca pojawi się gra Call of Duty 4: Modern Warfare. Kolejnym tytułem będzie Spore przygotowywany przez Electronic Arts.


Pojawia się tylko jedno pytanie: jak to wszytko będzie „chodziło” na platformie graficznej zintegrowanej w Macach? Ta nie grzeszy superwydajnością. Przypomnijmy, że w najnowszych iMacach montowane są karty ATI Radeon 2400 i 2600. Są to karty o dość przeciętnych możliwościach. Czyżby Apple szykował w niedalekiej przyszłości kolejne zmiany?

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login