Karty graficzne

Mały Radeon 5550 do multimedialnej obudowy

przeczytasz w 1 min.

MSI wprowadza do sklepów kolejną serię kart graficznych Radeon 5550. Powstała ona z myślą o użytkownikach komputerów HTPC, czyli niewielkich "pecetów" pełniących rolę centrum multimedialnego.

 Warto przeczytać:
 

Model R5550-MD1G skonstruowano na bazie układu ATI Radeon HD5550. Karta graficzna wspierana jest przez najnowsze oprogramowanie: MSI Afterburner – aplikację służącą do podkręcania, biblioteki multimedialne DirectX 11 oraz technologię ATI UVD 2.0.

Oprócz standardowych wyjść wideo, karta MSI R5550-MD1G została również wyposażona w wyjście HDMI, za pomocą którego przesyłany jest nie tylko cyfrowy obraz, ale także dźwięk. Umożliwi to zminimalizowanie ilości potrzebnych kabli oraz ułatwi użytkownikom podłączanie różnego typu urządzeń.

Karta MSI R5550-MD1G jest kartą nisko profilową. Wraz z grafiką użytkownicy otrzymają oprogramowanie MSI Afterburner, które pozwala na podkręcanie zegarów karty - regulacja częstotliwości rdzenia oraz zegara pamięci.

Oprócz tego, MSI udostępnia również narzędzie testujące i monitorujące efekty overclockingu o nazwie Kombustor.

Źródło: MSI

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Czy ktoś wie jak taką kartę podłącza się do karty dźwiękowej?
  A może ta karta to takie 2 w 1 i ma już kartę dźwiękową w sobie?
  • avatar
   Net_Runner
   0
   Nie podłącza się - dźwięk do karty graficznej trafia przez szynę pcie ^^
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Tak po prostu? Niezależnie czy karta jest wbudowana w płytę czy zewnętrzna? Coś mi się nie chce wierzyć no ale teraz panie taka technika :))) -- muszę gdzieś o tym poczytać
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Troszkę poszperałem i obawiam się że sprawa jest delikatnie mówiąc niebanalna a sformułowanie "za pomocą którego przesyłany jest nie tylko cyfrowy obraz, ale także dźwięk.." nieprecyzyjne.
     Z tego co się doczytałem to ATI ma "kartę" na pokładzie a NV nie i wtedy trzeba łączyć karty specjalnym kabelkiem.
     • avatar
      qemay
      0
      Karta sama jest w systemie widziana jako karta dźwiękowa, chcąc mieć dziwek z karty graficznej jako cel ustalana jest karta ATI HDMI.

      Uprzedzę pytanie niektórych, co jeśli mam dobrą kartę dźwiękową i chciałbym korzystać z jej możliwości - nico karta ati jest tylko kartą cyfrową zdolną do przesyłania maksymalnie dźwięku zgodnego z standardem HDMI - jeśli źródło (program) jest w stanie wygenerować dźwięk zrozumiały dla odbiornika (tv, zestaw z amplitunerem itp) to zostanie on przesłany i odtworzony.

      tzn jeśli mamy źródło 5.1 (np dvd czy blue-ray) to sygnał z dźwiękiem zostanie przesłany w postaci cyfrowej bezpośrednio do odbiornika

      Co do sterowników to są one potrzebne z tym że są one dedykowane karcie ATI HDMI. Innych kart dźwiękowych jako tako nie potrzeba.

      • avatar
       Dante
       0
       Ale wiatrak na tej karcie to jakieś nieporozumienie!??!
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        radeony maja zintegrowany kodek dźwięku już od serii HD2XXX ;)