Karty graficzne

Martin Ashton przechodzi z Intela do AMD - nowy wiceprezes Radeon Technologies Group

przeczytasz w 1 min.

Ashton pracował w Intelu tylko przez kilkanaście miesięcy. Wcześniej obejmował jednak ważną funkcję w Imagination Technologies.

AMD wzmacnia szeregi nowego zespołu Radeon Technologies Group. Niedawno pisaliśmy o przejściu dwóch ekspertów branży graficznej – Mike’a Rayfielda i Davida Wanga. To jednak nie koniec roszad na stanowiskach, bo ostatnio do „czerwonych” dołączył były pracownik Intela.

Martin Ashton, bo właśnie o nim mowa, objął stanowisko wiceprezesa AMD. Producent nie chce jednak ujawnić szczegółów dotyczących nowego pracownika i powierzonej mu roli – w oświadczeniu dla serwisu Hexus czytamy: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Marin i jego doświadczenie przysłużą się AMD i wspomogą rozwój układów graficznych.”

Martin Ashton

Kim jest Martin Ashton? Przez ostatnie kilkanaście miesięcy pracował w Intelu, gdzie obejmował funkcję Vice President, Core and Visual Computing Group, Chief Engineer, VTT and Director of Hardware and Co-Director of Architecture, VPG (po długą nazwą tak naprawdę kryje się funkcja wiceprezesa jednostki odpowiedzialnej za układy graficzne). Wcześniej, przez 25 lat zasiadał na stanowisku dyrektora generalnego w firmie Imagination Technologies zajmującej się układami graficznymi PowerVR.

Źródło: Hexus

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  2
  O nieeeeee, jak to co niektórzy tutaj piszą, INTEL MOŻE SIĘ PAKOWAĆ :D:D:D:D:D:D

  Jak ja kocham takie newsy. U mnie Panie z warzywniaka co chwile się zmieniają.

  • avatar
   xxx.514
   1
   Wiem, że się czepiam niepotrzebnie - mogę jednak prosić o potwierdzenie wykrycia literówki w cytowaniu? Z bliżej nieznanych mi przyczyn widzę >>"...że Marin i jego doświadczenie..."
   • avatar
    Kasper001
    -1
    Tak jak już ktoś kiedyś, gdzieś napisał, do AMD przychodzą ludzie odważni, którzy nie boja się wyzwań i którzy są gotowi praktycznie wszystko poświęcić dla firmy. A do intela przychodzą tylko ci którzy chcą mieć wpis do CV i wyższe wynagrodzenie.
    • avatar
     Finear
     -2
     inb4
     >szczury opuszczają tonący statek
     • avatar
      NewUnnamedUser
      0
      Aston Martin zajechał do AMD.