Gry komputerowe

Master of Orion przebudowane na życzenie graczy

przeczytasz w 1 min.

Twórcy chcą, by nowe Master of Orion przypadło do gustu nowicjuszom, jak i weteranom.

Powrót króla strategii 4X coraz bliżej. Właśnie rozpoczęła się piąta faza wczesnego dostępu do Master of Orion. Co nowego?

Poprzednie fazy wprowadzały do Master of Orion przede wszystkim nowe rasy oraz mechanizmy. Aktualizacja numer pięć natomiast to poprawki wybrane na podstawie najczęściej zgłaszanych przez społeczność problemów i niedociągnięć.

Faza piąta to ulepszony balans rozgrywki i jej płynność, bardziej naturalna sztuczna inteligencja oraz poprawiony interfejs użytkownika. Najważniejsza zmiana dotknęła jednak elementów rdzennych, takich jak system umiejętności i cech czy mechanika rozwoju. Nawiązują one teraz do pierwowzorów serii.

Dzięki wprowadzonym zmianom rasy mają być bardziej oryginalne, a planety – bardziej różnorodne. Podejmowane decyzje mają mieć większe znaczenie dla przyszłości rozgrywki, a eksploracja kosmosu ma być ciekawsza. 

Jeśli jeszcze nie bierzecie udziału w programie wczesnego dostępu, w każdej chwili możecie dołączyć. W tym celu należy nabyć edycję kolekcjonerską gry Master of Orion, która przez najbliższe dwa tygodnie jest niższa o 30 proc. na Steam i GOG.

Źródło: Wargaming

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rlistek
  4
  cyfrowa edycja kolekcjonerska? wtf?
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Płacę więc jestem testerem.
   Do czego to doszło...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja podziękowałem za MoO właśnie z uwagi na dosyć bezczelne moim zdaniem podejście do graczy - nie dość że mają darmowych beta-testerów, to jeszcze każą za to słono płacić.

    Od premiery jestem szczęśliwym posiadaczem Stellaris i polecam każdemu fanowi grand strategy, nawet jeśli do tej pory graliście głównie w turówki jak ja (Endless Space np.).