Internet

Megaupload zamknięte, właściciele aresztowani, Anonymous atakują

przeczytasz w 2 min.

Potężna akcja FBI

To już koniec Megaupload, jednego z największych serwisów umożliwiających użytkownikom dzielenie się plikami. FBI zamknęło popularny serwis a agenci federalni dokonali serii aresztowań na terenie USA i Nowej Zelandii, zatrzymano m.in. założyciela strony, 37-letniego Kima Schmitza.

Akt oskarżenia zarzuca właścicielom Megaupload, iż narazili twórców filmów, programów telewizyjnych, muzyki i innych treści na straty w wysokości ponad pół miliarda dolarów.

Megaupload
"To se ne wrati"

Znaczące, że akcja miała miejsce tuż po szeroko zakrojonych protestach przeciwko ustawom SOPA i PIPA, o których pisaliśmy m.in. w tekście Wikipedia nie działa – protest przeciwko restrykcyjnym ustawom. Czyżby pewne czynniki w Stanach Zjednoczonych chciały dać światu sygnał, że nie potrzebują powyższych ustaw aby likwidować i usuwać z Internetu całe firmy i serwisy?

Oczywiście można by dowodzić, że Megaupload był serwisem oferującym pirackie treści i przyklasnąć całej akcji. Sprawa nie jest jednak taka prosta, bowiem serwisy takie jak Megaupload i Megavideo zakazują w swoich regulaminach wgrywania nielegalnych plików i właściwie nieustannie je usuwają. Trzynasta pod względem popularności witryna internetowa na świecie podobno zawsze reagowała na zgłoszenia naruszenia praw autorskich, przynajmniej tak mówili do niedawna jej właściciele. Teraz już nie mówią bo ich zamknięto.

Inna sprawa, że w przepastnych archiwach powyższych serwisów znajdowała się niezliczona ilość nieuprawnionych materiałów. Wystarczy przypomnieć, że Megaupload miał ponad 150 milionów zarejestrowanych użytkowników i notował grubo powyżej 50 milionów odwiedzin dziennie. Transfer z Megaupload wynosił 4 procent światowego ruchu w sieci. Tak gigantyczna ilość danych po prostu nie mogła być w pełni kontrolowana.

Ciekawie na tle powyższych wydarzeń wygląda działalność choćby You Tube. To oczywiście inna działka ale trudno zaprzeczyć, iż  jednocześnie potężne źródło nielegalnych treści. You Tube ma się bardzo dobrze. Jakoś nie widać, aby agenci FBI pobrzękiwali kajdankami nad właścicielami serwisu.

Jeśli ktoś chciałby zapoznać się ze stanowiskiem Departamentu Sprawiedliwości w całej sprawie, dokument znajduje się pod tym adresem.

Anonymous
Anonymous, bronią wolności, czy są po prostu przestępcami?

Akcja służb federalnych Stanów Zjednoczonych wywołała jeszcze jeden efekt. Niemal zaraz po zamknięciu Megaupload, znana hakerska grupa Anonymous dokonała masowego ataku na szereg różnorakich organizacji i zwolenników restrykcji w sieci. Anonimowi zablokowali m.in. stronę amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, Białego Domu, FBI, Universal Music, TIAA, MPAA. Dostało się nawet polskiemu Zaiksowi. Była to jak dotychczas największa akcja grupy zbuntowanych w całej historii Anonymous. Akmai podało, że zarejestrowano ponad 200 ataków w zaledwie 24 h. O wszystkich działaniach Anonymous więcej na Twitterze.

Co myślicie o całej sprawie?
 

Więcej o Internecie:

Źródło: techcrunch, pcgamer, bluesnews, twitter, internet

Komentarze

136
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  172
  (...)
  • avatar
   Konto usunięte
   36
   "Cieszcie się wolnym Internetem, tak szybko odchodzi..."
   • avatar
    GunarDAN
    35
    Co dalej Ameryko? Może prawo zabicia każdego podejrzanego o przestępstwo bez oskarżenia, sądu i wyroku prawomocnego?

    USA powinni zbombardować dzień po ataku w 2001. Dzisiaj zawdzięczamy im wszystkie największe konflikty zbrojne, eskalację terroryzmu, walkę o kontrolę nad zasobami, kryzys gospodarczy, prawny, moralny, niezdrową żywność, wysokie ceny ropy, niewolnictwo itd. Nie dziwię się, że muzułmanie chcą Amerykę puścić z dymem.
    • avatar
     takewon
     27
     Zapraszamy Megaupload do Polski, z dala od idiotyzmów Amerykańskiego reżimu. No i brawa dla Anonimowych za ich akcję, chociaż czekam, aż zrobią konkretną akcję na globalną giełdę, tak aby władzom odechciało się coraz to szerszej ekspansji z cenzurą internetu.
     • avatar
      Bandyto3xx
      27
      Akcja z carrier IQ - Android, iPhone, Windows Phone (sprzedawane przez amerykanskie sieci). Haker to wykryl, potem nikt się nie przyznaje, kou potrzebne dane ludzi, kontakty, miejsca gdzie przebywał i nagle powstaje SOPA, ACTA, PIPA, które pozwala Amerykaną na robienie co chcą - śledzenie i zamykanie niewygodnych ludzi, bez powodu. Możliwość usuwania dowodów z telefonów - zdalny dostęp do danych na telefonie (Android, iOS).
      Z drugiej strony - Chiny i Rosja dostawiają swoje satelity. Europa po środku, chce nadgonić i otwiera projekt Galileo - do czego to idzie ?
      Nasz *&*& sejm kupuje iPady - gdzie, w innych krajach nie mogą urzędnicy tego stosować, bo ich bezpieczeństwo jest zerowe (Carrier IQ i inne badziewia zaszyte w systemach - na zlecenie rządu USA). I jeszcze chcą podpisać ACTA, żeby cały proceder śledzenia ludzi był legalny.
      Przypomina wam to może działania NKWD - "Dajcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf - ACTA, SOPA, PIPA, Carrier IQ - iOS, Andro = NKWD 2.0". Historia się powtarza. Widzicie to ?
      DZIĘKI HAKEROM POWOLI WSZYSTKO WYCHODZI!! MNÓSTWO Z NICH JUŻ ZAMKNIĘTO - NIEWYGODNI BYLI
      • avatar
       Konto usunięte
       22
       Jeszcze jakiś czas temu nie byłem pewien czy Anonymous to dobry pomysł, czy bardziej pomagają czy przeszkadzają, ale teraz, gdy PIPA, ACTA, SOPA i pewnie jeszcze kilka innych o których nawet nie wiemy ma zacząć obowiązywać mam nadzieję. że Anonymous będą atakować jak najwięcej.
       • avatar
        Numik
        21
        To tylko pokazuje co będzie, ale na znacznie większą skalę, jeżeli SOPA/PIPA przejdzie. I to może również dotyczyć polskich serwisów. Jak ? Polska (i być może Parlament Europejski) 26 Stycznia ma podpisać przyjęcie ACTA ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Anti-Counterfeiting_Trade_Agreement ). O ACTA nie wiadomo nic, polski rząd (i europejski) nie ujawnia co się w tym znajdzie, jakie ustalenia w nim się znajdą, itp. A najprawdopodobniej poprzez ACTA USA będzie mogło wymusić na innych krajach przestrzeganie SOPA/PIPA jeżeli przejdą.
        • avatar
         Konto usunięte
         11
         Ej to może i niech zamkną facebooka przecież tam się daje linki na tego typu strony, a tak serio jak zamkną tego typu strony to spadnie ruch w internecie, bo po chuj będzie komuś net jak będą tylko strony należące do firm, no oczywiście będą jakieś głupie filmiki na yt, blogi itp
         • avatar
          Nalovp
          10
          W innym artykule czytałem że do tych ataków anonymous użyło 27 tysięcy komputerów!
          • avatar
           Konto usunięte
           9
           Proponuje zamkną jeszcze drogi dla samochodów po pełno tam piratów
           • avatar
            mutissj
            6
            Tyle fajnych filmów wielka strata dla świata...
            • avatar
             michael85
             6
             Rząd USA udowodnił po raz kolejny że jest największym światowym terrorystą. Powiedzcie mi ilu prezesów banków okradających swoich klientów poszło siedzieć? Czy Greenspan w dużej mierze odpowiedzialny za krach na giełdach poszedł siedzieć? NIE. To odwody na to że prawo to rzecz względna której zadaniem jest mydlenie oczu społeczeństwo. U nas w Polsce nie jest lepiej!!!

             Precz z polityczna poprawnością.
             • avatar
              UnitedTerror
              6
              Do jasnej ku...y miałem konto na MU i to premium kupa danych i wszystko w pizdu jak psu w dupę. Niech USiA zdechnie całe zapadnie się pod ziemie . A anonimy robią bardzo dobrze w takich sytuacjach .
              • avatar
               hideo
               6
               nuta wpada ładnie w ucho :)
               • avatar
                Vyzygota
                6
                Dla mnie jest to problem nie samego piractwa. Nie korzystam.
                Ale Magaupload było dla mnie narzędziem pracy.
                Wrzucałem tam różnego rodzaju projekty z których korzystałem z różnych miejsc.
                A teraz...
                Projekty szlak trafił (niektóre kopie były już tylko tam) trzeba będzie znaleźć jakiś alternatywny serwis i żyć z poczuciem zagrożenia.
                • avatar
                 Konto usunięte
                 5
                 Anonymous jakby chciał to i by to pentagonu by się włamał ;)
                 • avatar
                  nazaropeth
                  5
                  Osobiście jestem za tym, aby Anonimowi dobrali się na poważne do czterech liter tym podstarzałym zgredom odpowiedzialnym za ograniczanie ludziom ich wolności. Jeśli będzie trzeba, chętnie sam udostępnię dostęp do kilkunastu komputerów, którymi zarządzam zdalnie aby zwiększyć ilość ataków.
                  I niestety po raz kolejny możemy się przekonać, że USA jest doskonałym przyczółkiem degeneracji umysłowej i chciwości. Ludzie narzekają na sfałszowane wybory w Rosji? Powinni się cieszyć, że jako jedni z nielicznych są całkowicie suwerennym państwem, zaraz obok Chin.
                  http://www.youtube.com/watch?v=YV4oYkIeGJc - po raz kolejny pasuje jak ulał
                  • avatar
                   Konto usunięte
                   5
                   jeżeli będzie tak dalej doprowadzi to do komunizmu w internecie i powstanie podziemie internetu xD
                   • avatar
                    hideo
                    5
                    pogrzebałem trochę i mam ciekawe informacje, tu nie chodzi chyba tylko by zablokować ludziom konta na MU co o dobranie się do Kima Dotcom, a kim jest ten Kim Dotcom? Wikipedia mówi, że to znany od wielu lat przekręciarz pochodzący z Niemiec i kilka krajów na niego polowało za przekręty finansowe i komputerowe i temu FBI wczoraj się do niego i kilku jego kompanów dobrało, w 2011 sponsorował fajerwerki za 500tys dolarów na nowy rok w podziękowaniu dla Nowej Zelandii za obywatelstwo i tam go wczoraj dorwało FBI, oczywiście Kim to założyciel Megaupload i wielu innych firm w przeszłości, poczytajcie http://en.wikipedia.org/wiki/Kim_Dotcom
                    • avatar
                     Damian_jo
                     4
                     Dobrze mówisz @Jasniepan'ie
                     Gdybym mógł to nawet dołączyłbym do Anonimowych - wolność słowa się liczy!
                     Szkoda że w Polsce nie ma takich gigantów którzy tak samo jak w przypadku SOPA i PIPA by się zjednoczyli i zarządzili protest (coś jak wikipedia en,czy chociażby groźba Google'a)

                     Wydaje mi się że benchmark wraz z innymi serwisami powinien także połączyć siły (z onetem czy serwisem o elektronice z "lab" w nazwie)
                     I nie pozwolić na podpisanie ACTA!

                     PS - benchmark coś jest do tyłu z między innymi takimi newsami (ACTA itd)
                     • avatar
                      Simon024
                      4
                      Anonymous żądzi. Niech rozwalą ich. A benchmark niech im w tym pomoże
                      • avatar
                       cubess
                       4
                       zbierzmy sie wszyscy w jedność i rozpierdolmy te akty bezkarności i chciwości rządzenia nad światem!
                       • avatar
                        Konto usunięte
                        2
                        "To sie ne wrati" co znaczy pod obrazkiem ?
                        • avatar
                         Mighn
                         2
                         Ciekawe co z osobami, które trzymały na megaupload swoje dane - może jakieś odszkodowanka od FBI? :P
                         • avatar
                          Konto usunięte
                          2
                          http://www.facebook.com/pages/Megaupload/371042782911888
                          • avatar
                           Konto usunięte
                           2
                           Wojna się zaczęła i będzie trwała przez długi czas. Spodziewam się kilku głośnych ataków ze strony anonimowych
                           • avatar
                            Konto usunięte
                            2
                            Poniżej wytłumaczenie, czemu zamknęli MEGAUPLOAD. Że niby pracownicy tam pracujący wiedzieli jakie pliki umieszczali top uploaderzy (piraty) którym wypłacano pieniądze a nic z tymi nielegalnymi plikami nie zrobili (pewnie do puki nie było zgłoszeń). To jest jednak takie doczepienie się na siłę, stworzenie problemu, bo każdy serwis mogli by za to zamknąć, nawet YT bo tam również jest pełno nielegalnej treści.

                            http://arstechnica.com/tech-policy/news/2012/01/why-the-feds-smashed-megaupload.ars

                            Megaupload employees apparently knew how the site was being used. When making payments through its uploader rewards program, employees sometimes looked through the material in those accounts first. "10+ Full popular DVD rips (split files), a few small porn movies, some software with keygenerators (warez)," said one of these notes. (The DMCA does not provide a "safe harbor" to sites who have actual knowledge of infringing material and do nothing about it.)

                            In a 2008 chat, one employee noted that "we have a funny business... modern days [sic] pirates :)," to which the reply was, "we're not pirates, we're just providing shipping servies [sic] to pirates :)."

                            Employees send each other e-mails saying things like, can u pls get me some links to the series called Seinfeld from MU [Megaupload]," since some employees did have access to a private internal search engine.

                            Employees even allegedly uploaded content themselves, such as a BBC Earth episode uploaded in 2008
                            • avatar
                             Konto usunięte
                             2
                             Zamknąć producentów broni że przyczynili się do zamordowania milionów ludzi... Producentów reklamówek i papierów że przyczyniają się do zaśmiecania świata... itp. itd.
                             • avatar
                              axelbest
                              2
                              Jak ktoś chce adresy e-mailowe do eurodeputowanych oraz treść maila jaki należy wysłać (ważne aby go podpisać na samym dole) piszcie maila na mój adres w profilu benchmarka i rozsyłajcie to dalej. Mój post został skasowany tylko dlatego że udostępniłem link do /zipisher/ w którym były zebrane ww. adresy.
                              • avatar
                               Konto usunięte
                               2
                               fuck acta and the president and his entire gang!
                               • avatar
                                Michur
                                1
                                Co za rasistowska reklama nie widziałem tam żadnego białego a przecież w filmach o białych zawsze jest przynajmniej jeden czarny.
                                • avatar
                                 constantine86
                                 1
                                 Niech teraz, kazdy uczciwy stroniący od piractwa użytkownik, który trzymał na tym serwerze dane zastanowi się, gdzie przebiega linia podziału. Czy jest to pirat - płacący, czy człowiek - instytucja?
                                 • avatar
                                  Konto usunięte
                                  1
                                  patrzcie co znalazłem:)
                                  http://www.ps3iso.com/playstation-news/99823-sopa-pipa-dropped.html
                                  • avatar
                                   Konto usunięte
                                   1
                                   Dobrze mówisz, kielich!:)
                                   • avatar
                                    wertey
                                    1
                                    NWO coraz bliżej - będą kontrolować wszystko i wszystkich.
                                    • avatar
                                     Konto usunięte
                                     1
                                     To sie narobilo, swoja droga PIPA? Jakos bardzo pasujace nazewnictwo, podejrzane ;)
                                     • avatar
                                      Konto usunięte
                                      1
                                      Te wszystkie ich starania i tak nic nie dadza. W obecnych realiach nie da sie juz powstrzymac ekspansji interenetu, a tym bardziej go kontrolowac. Co oni chca niby zdzialac...sciagac grzywny i scigac okolo 90% populacji calego swiata? Niby w jaki sposob, jakim kosztem i kto niby ma to robic na taka skale aby skutecznie temu przeciwdzialac?
                                      • avatar
                                       Cutter72
                                       1
                                       nie wiem czemu ale ja widze post giciora tylko jako "(...)"
                                       • avatar
                                        axelbest
                                        1
                                        (..)
                                        • avatar
                                         specialboy
                                         0
                                         Heh, wygląda że znów zaczynają
                                         http://109.236.83.66/
                                         • avatar
                                          Konto usunięte
                                          0
                                          4% ruchu w cieci :) w stanach sieci były przeciążone więc rozwiązali problemy :) takim o to sposobem mamy dodatkowe 4% wolnego transferu całej światowej sieci xD
                                          • avatar
                                           Konto usunięte
                                           0
                                           Bo usunęli go za to ,że prawdę napisałem ale cóż widać zło i redakcję dopadło...
                                           • avatar
                                            Michur
                                            -1
                                            Wcale bym się nie zdziwił gdyby Anonymous byli sponsorowani przez firmy typu Megaupload.
                                            • avatar
                                             manioor
                                             -1
                                             SOPA poszło do kosza po tym jak google opowiedziało się przeciw.
                                             pozdro.
                                             • avatar
                                              manioor
                                              -1
                                              Zapomniałem dodać.


                                              http://www.sadistic.pl/pics/5b28bf23cdd3.jpg
                                              • avatar
                                               Konto usunięte
                                               -1
                                               ???
                                               • avatar
                                                Konto usunięte
                                                -1
                                                Redakcjo gdzie mój pierwszy post???
                                                • avatar
                                                 Konto usunięte
                                                 -1
                                                 Aha rozumiem,za dużo plusów poszło i trzeba było usunąć ...
                                                 • avatar
                                                  Konto usunięte
                                                  -4
                                                  Nie no zajebiście miałem jeszcze 3 sezony na megavideo , nie mogli tyle poczekać ;(
                                                  • avatar
                                                   michal-prezes1
                                                   -6
                                                   Nie wiem czy wiecie, ale kolesie mają kasy jak lodu, więc w USA wystarczy im na najlepszego prawnika i nie pójdą do paki. Jakby trafili to mogą wyjść za kaucją, bo prawnik im to zapewni. Dlaczego ? Ponieważ nikogo nie zabili, tylko "złamali" prawa autorskie i to nie jest tzw. ciężkie przestępstwo, więc będą mogli wyjść za kaucję.
                                                   • avatar
                                                    Konto usunięte
                                                    0
                                                    Wojna się rozpoczęła.
                                                    http://www.youtube.com/watch?v=nhpCN7RKUoY
                                                    :)
                                                    • avatar
                                                     Konto usunięte
                                                     0
                                                     Czemu w komentarzach jest mowa o SOPA'ie?. Właśnie ogllądałem NASA z podkładem 30 Second to the Mars no i sobie wpisałem na youtube, a tu takie coś. specialboy, czy ten link miał znaczyć usunięcie tych danych z MU czy jakiś wirus, a może coś podobnego?.
                                                     • avatar
                                                      Konto usunięte
                                                      0
                                                      Dodaliby tą edycję komentarzy. Teraz sam chce tej obiecanej edycji...

                                                      http://www.youtube.com/watch?v=Zcps2fJKuAI
                                                      • avatar
                                                       aquadigger
                                                       0
                                                       gdzie ten dawny internet?! anonymous do roboty zróbcie z nimi porządek
                                                       • avatar
                                                        Nietrol
                                                        0
                                                        branze filmowe i muzyczne skladaly sie na kampanie wyborcze, wiec teraz chcialy zwrot z inwestycji. tym razem sie nie udalo, bo sopa i pipa zostaly zawieszone, ale nie anulowane i byc moze nastepnym razem sie uda przepchnac.
                                                        ktos jednak na gorze sie dogadal, na zasadzie: sopa i pipa nie przejdzie, ale na pocieszenie zamkniemy wam megaupload...
                                                        • avatar
                                                         Konto usunięte
                                                         0
                                                         Jedno jest pewne, piractwa nigdy nie zlikwiduja a tylko wolnosc slowa w internecie ogranicza. Piractwo moze zniknie z internetu ok ale powroci na bazary i gieldy, a nawet beda pod lada w sklepach, gdzie programy, gry warte powiedzmy 100 zl bedzie mozna kupic za 15-20zl.
                                                         Te ustawy maja na celu zamykanie niewygodnych dla rzadow, wielkich korporacji, stron internetowych. To bedzie wprowadzenie na skale swiatowa chinskiego modelu internetu.
                                                         • avatar
                                                          welll1
                                                          0
                                                          Kiedy zamykają Rapida, Google czy YT?
                                                          Niech całkiem odłączą Internet i manipulują dobrze kontrolowaną telewizją. Zamykanie takich stron oczywiście można wytłumaczyć chęcią walki z piractwem ale jest to jednocześnie uderzenie w internautów. Tylko patrzeć jak znikać będą kolejne serwisy, jak nie za prawa autorskie to za szerzenie poglądów niepasujących ludziom u władzy.
                                                          Paranoja.
                                                          Anonimowi też póki co nic nie zrobili. Zablokowanie stron to nic wielkiego zwłaszcza, że w przypadku stron rządowych nie odbija się to w żaden sposób.
                                                          • avatar
                                                           StartX_pl
                                                           0
                                                           Po megaupload zwija się filesonic, filejungle. 1:0 dla RIAA
                                                           • avatar
                                                            Konto usunięte
                                                            0
                                                            Filesonic wywiesiło białą flagę i kończy działalność :/

                                                            Witaj!

                                                            Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
                                                            Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

                                                            Połącz konto już teraz.

                                                            Zaloguj przez 1Login