Drony

Mi Drone: pierwszy dron Xiaomi - tani i potężny

przeczytasz w 1 min.

Firma Xiaomi debiutuje na kolejnym polu elektroniki użytkowej. Jej pierwszy dron zapowiada się co najmniej nieźle.

Xiaomi to jeden z najprężniej rozwijających się producentów elektroniki użytkowej. Chińczycy próbują swoich sił na coraz to różniejszych polach, a ich najnowszych produktem w katalogu jest dron. Dziś (25 maja) firma Xiaomi przedstawiła swojego czterowirnikowca o nazwie Mi Drone, który prezentuje się naprawdę nieźle.

Xiaomi Mi Drone to dron wyposażony w trójosiową stabilizację oraz wykorzystujący moduły GPS i GLONASS do określania swojej pozycji. Dzięki takiemu zestawowi (plus: szeregowi dodatkowych podzespołów) bezzałogowiec ma latać stabilnie, niezależnie od warunków na zewnątrz.

Pierwszy dron firmy Xiaomi ma jeszcze kilka cech, o których nie sposób nie wspomnieć. To między innymi niewielka waga i akumulator o pojemności 5100 mAh, które wspólnymi siłami pozwoliły osiągnąć czas lotu na jednym naładowaniu na poziomie 27 minut, co jest wynikiem więcej niż dobrym. Na uwagę zasługuje też możliwość odłączenia każdego elementu drona.

Xiaomi Mi Drone przód

Dron Xiaomi Mi Drone został również wyposażony w tryby lotu autonomicznego. Może latać wokół określony obiektu, samodzielnie udać się w dane miejsce na mapie lub podążać ustaloną wcześniej trasą.

Firma Xiaomi przy okazji swoich poprzednich urządzeń zdążyła nas już przyzwyczaić do niezwykle atrakcyjnych stosunków ceny do oferowanych możliwości. Nie inaczej jest w przypadku Mi Drone. Wersja z kamerą Full HD została wyceniona na około 380 dolarów, a wersja 4K – na niespełna 460 dolarów. Za sprzęt o podobnej specyfikacji od DJI czy Yuneec musielibyśmy zapłacić co najmniej dwa razy tyle.

Xiaomi Mi Drone w wersji Full HD będzie wynikiem zbiórki, która rozpocznie się lada dzień. Chiński dron z kamerą 4K natomiast dostępny będzie w programie „otwartych beta testów” pod koniec lipca.

Źródło: The Verge, Xiaomi

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  jak dla mnie super ;)
  czekam na ceny na gearbeast :P
  • avatar
   owatanka
   1
   OO fajnie wlasnie czegos takiego poszukiwalem nie jestem zapalencem wiec cena i dlugosc lotu na jednym ladowaniu ma dla mnie duze znaczenie.
   • avatar
    Damian_jo
    0
    Czyżby na prawdę wielki konkurent DJI Phantoma 4?