Przeglądarki WWW

Microsoft Edge idzie śladem Google Chrome

przeczytasz w 1 min.

Korzystacie z Microsoft Edge? To już kolejna przeglądarka, która w najbliższej przyszłości przejdzie na nowy cykl wydawania aktualizacji.

Microsoft Edge z aktualizacjami co 4 tygodnie

Rynek przeglądarek internetowych został zdominowany przez kilku większych graczy. A niektórzy mogą nawet stwierdzić, że przez jednego giganta i grupę pościgową, ponieważ popularność Google Chrome jest faktycznie imponująca. We wspomnianej grupie pościgowej znajduje się między innymi Microsoft Edge. Producent zdecydował się pójść śladem Google i również zmienić cykl wydania aktualizacji.

I także w przypadku Microsoft Edge będzie trzeba mówić o aktualizacjach wydawanych co 4 tygodnie, a nie jak ma to miejsce obecnie co 6 tygodni. Nowy harmonogram ma zacząć obowiązywać od Microsoft Edge 94, który powinien pojawić się we wrześniu. Dla klientów korporacyjnych przewidziano jeszcze opcję Extended Stable, w ramach której aktualizacje będą wprowadzane co 8 tygodni (za wyjątkiem częstszych poprawek zabezpieczeń).

Kolejna przeglądarka z częstszymi zmianami

Czy decyzja, jaką podjął Microsoft jest zaskakująca? Raczej nie. Tym bardziej, że nieco wcześniej identyczne kroki podjęli inni producenci. Kilka dni temu pisaliśmy, że w okolicach jesieni na 4-tygodniowy cykl aktualizacji przejdzie Google Chrome. Również Microsoft korzysta zresztą z Chromium. Jeszcze wcześniej, bo już na początku zeszłego roku przyśpieszyła w tym względnie Mozilla Firefox, która również zaczęła otrzymywać aktualizacje w takich odstępach czasu.

Czy użytkownicy realnie odczują nowy cykl wydania aktualizacji? O tym przekonamy się w momencie, w którym zostanie on wdrożony.

Źródło: engadget, foto: microsoft

Warto zobaczyć również:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gormar
  4
  Microsoft ze swoim Edge idzie drogą Chrome już od pewnego czasu. Przecież korzystają z Chromium. To nie dziwne, że jak Chromium będzie aktualizowane o nową wersję co 4 tygodnie to i MS na tym skorzysta.
  • avatar
   kamishi
   2
   A już się bałem, że Edge będzie szedł w ślady za Chrome by stać się najbardziej ramożerną przeglądarką.
   • avatar
    mikrofonkameragps
    2
    Mogą aktualizować co dziennie i tak nie będe używać. Do google Brave.
    Reszta Firefox i Qwant w trosce i obawie, że internet to będzie tylko Google.
    • avatar
     gormar
     0
     Jeżeli harmonogram Microsoftu się sprawdzi, to wydawanie wersji co 4 tygodnie rozpocznie się w okolicach 23 września, czyli już w kalendarzowej jesieni. Google Chrome 94 pokaże się zapewne kilka dni wcześniej.
     https://docs.microsoft.com/en-us/deployedge/microsoft-edge-release-schedule#release-schedule
     • avatar
      kaalus
      -4
      Obie przeglądarki to żałosne maszynki do wyświetlania reklam. O wiele lepiej zainstalować Brave na Windowsie i Bromite an Androidzie. A swoją drogą Google przynajmniej coś wartościowego dał w zamian za reklamy i całe to śledzenie: Google Maps i projekt Chromium. Ale Microsoft?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       jak ja nienawidzę tego durnego pędu do aktualizacji co miesiąc. na androidzie aplikacje aktualizują się b. czesto, i nic to nie wnosi poza dostarczeniem ...... kolejnych reklam.

       ciekawe kiedy edge, tak jak chrome, zacznie dla samego siebie wymagać 8GB RAM w sytuacji, gdy nadal sporo komputerów gotowców w sklepie ma jedynie jego 4GB :)