Przeglądarki WWW

Google Chrome będzie przechodzić szybsze zmiany. Oby na lepsze

przeczytasz w 1 min.

Prace w zespole zajmującym się szeroko pojętym rozwojem Google Chrome idą tak dobrze, że przeglądarka będzie aktualizowana częściej niż do tej pory. Tak przedstawia to Google, bo na jakiekolwiek głębsze wnioski jest oczywiście za wcześnie.

4-tygodniowy cykl aktualizacji Google Chrome

Pod względem popularności Google Chrome nie ma sobie równych, to zdecydowanie najczęściej wybierana przeglądarka internetowa. I to pomimo tego, że zdania co do jakości i oferowanych funkcji wydają się podzielone, a głosów sugerujących, że Google Chrome daleko do ideału nie brakuje. Od ponad dziesięciu lat Google Chrome zmienia się co 6 tygodni, właśnie w takich odstępach udostępniane są kolejne aktualizacje. Ulegnie to jednak zmianie. Jak oficjalnie poinformowano, podjęto decyzję o przejściu na 4-tygodniowy cykl aktualizacji Google Chrome.

„Gdy ulepszyliśmy nasze procesy testowania i wydawania Chrome oraz wdrażaliśmy wydawanie aktualizacji zabezpieczeń co dwa tygodnie aby wypełnić lukę między poprawkami, stało się jasne, że możemy skrócić cykl wydawania głównych aktualizacji i szybciej dostarczać nowe funkcje.”

Częstsze aktualizacje Google Chrome. Od kiedy?

Nie jest to decyzja z rygorem natychmiastowej wykonalności. Producent daje sobie, ale i użytkownikom wymienionej przeglądarki trochę czasu. Nowy cykl aktualizacji ma obowiązywać począwszy od Google Chrome 94, który powinien pojawić się w trzecim kwartale tego roku (aktualnie najnowsza wersja to Google Chrome 89).

Warto dodać, że jednocześnie wprowadzona zostanie nowa opcja Extended Stable z aktualizacjami wydawanymi co 8 tygodni (aktualizacje zabezpieczeń i tu mają pojawiać się co 2 tygodnie, ale mogą być nieco skromniejsze). Będzie ona przeznaczona dla administratorów przedsiębiorstw i rozwijających Chromium. Jak to określono, „zwykli użytkownicy” nie otrzymają dostępu do Extended Stable. Czy przyniesie to realne korzyści przemierzającym Internet przy pomocy Google Chrome? Posiadanie aktualnego oprogramowania jest niezwykle istotne, ale jeśli chodzi o same aktualizacje to znaczenie ma przecież nie tylko częstotliwość ich wydawania, ale również to, co przynoszą.

Nie wypada jednak nie zapytać użytkowników Google Chrome, co sądzicie o zapowiadanej zmianie?

Źródło: blog.chromium

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mikrofonkameragps
  5
  Kiedyś ludzie mówili " sprawdź z internecie " teraz mówią " sprawdź w Google "

  Coraz częściej zastanawiam się czy internet to już tylko google i FB? Albo wielka piątka.
  Dawniej firmy miały swoje strony internetowe obecznie częściej konto na FB I ostatnio byłem zaskoczony wynikami w jakie wypluła mi wyszukiwarka Chrome (zupełnie przypadkowo użyłem starego smartphone) na co dzień głównie firefox i qwant tak, że tego no jest różnica ;)
  • avatar
   gormar
   2
   Chyba chcą powstrzymać pogoń ze strony FireFox'a, gdyż to właśnie Mozilla wydaje nowe wersję co 4 tygodnie. :)
   • avatar
    Dragon84X
    1
    Są lepsze przeglądarki: Samsung Internet, Firefox. Obie mają Adblock tryb ciemny na stronach internetowych i fajny design
    • avatar
     raffal81
     1
     Przestałem używać chrome jak mi zżera tyle zasobów i bawi się procesorem ;P
     • avatar
      LocutusOfBorg
      1
      Co lepszego może wnieść najlepiej zorganizowany spyware od Google'a. Przeglądarka wciskana z każdym freeware i shareware, strach lodówkę otworzyć. Na co dzień używam Firefox'a lub przez brak umiejętności programistów MS Edge.
      • avatar
       Kenjiro
       0
       Ja na ich miejscu wydawałbym codzienne wersje! Nieważne, że zmiany pomiędzy nimi będą kosmetyczne i wręcz pomijalne, za to numerki będą lecieć, że ho ho!
       • avatar
        losiaczek1
        -1
        Boją się Microsoftu. To jedyny gracz na rynku, który ma potencjał żeby zagrozić pozycji Google.
        • avatar
         jowaj42181
         0
         Zacząłem dopiero półtora miesiąca wcześniej i dostałem 2 czek na sumę 2200 $ ... to najlepszy wybór, jakiego dokonałem od dłuższego czasu! „Bardzo wam wdzięczny za danie mi tej niezwykłej szansy na czerpanie korzyści z domu. Te dodatkowe pieniądze zmieniły mnie z wielu punktów widzenia, błogosławcie wasze serce!”.......

         Netprofit10.com