Przeglądarki WWW

Kulejesz z matematyki? Microsoft Edge będzie Ci pomagać

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

W Microsoft Edge pojawi się nowe narzędzie Math Solver. Dzięki niemu użytkownicy przeglądarki będą mogli szybko rozwiązać skomplikowane matematyczne zadania.

Microsoft Edge z narzędziem Math Solver

Każda przeglądarka internetowa ma jedno głównie zadanie, siłą rzeczy w wielu kwestiach są one do siebie podobne. Mimo tego rynek został zdominowany przez Google Chrome. Można długo dyskutować o powodach takiego stanu rzeczy i zastanawiać się czy konkurencja podejmuje odpowiednie kroki. Jedną z nowości zmierzających do Microsoft Edge jest narzędzie Math Solver, które niektórym faktycznie może się przydać.

Chociaż matematyka określana jest królową nauk, nie brakuje też bardziej przyziemnych określeń mówiących o tym, iż jest to najtrudniejszy, a niekiedy nawet najbardziej znienawidzony szkolny przedmiot. Math Solver ma być pomocą dla wszystkich, którym nie po drodze z bardziej skomplikowanymi równaniami i obliczeniami.

Microsoft Edge

Skorzystanie z Math Solver będzie proste

Zwyczajowo nowa funkcja przechodzi w pierwszej kolejności przez testerów. To właśnie dzięki nim światło dzienne ujrzały pierwsze screeny przybliżające omawiane narzędzie. Samo jego aktywowanie będzie banalnie proste. W ustawieniach przeglądarki pojawi się możliwość określenia, czy dedykowany mu przycisk ma być widoczny. W takim wypadku aktywacja będzie odbywała się jednym kliknięciem i pozostanie już tylko skorzystać z oferowanej funkcjonalności.

Co do niej jest jeszcze sporo niewiadomych, zapewne znikną gdy narzędzie Math Solver zostanie oficjalnie zaprezentowane. Póki co testerzy podają, że równania można wprowadzać ręcznie, ale jest też opcja przechwytywania z dowolnego miejsca w uruchomionej przeglądarce.

Co powiecie o takim rozwiązaniu? Przyda się?

Źródło: softpedia

Warto zobaczyć również:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Euukaliptus
  Na UJ rozwiązali ten problem bardzo fajnie, sale wykładowe na 3 kampusie są niemal klatką faraday'a brak połączenia z internetem. A nawet jak uda się połączyć to transfer to koszmar. Druga sprawa pamiętam sesję w pierwszym terminie z MMF(Matematyczne metody fizyki) prowadzący pozwolił posiadać 10 kartek A4 wypełnionymi ręcznym pismem notatek|sciągi|wzorów itp. Dał nam 2 zadania i 3 godziny czasu, prawie 80% uwaliło w pierwszym terminie pomimo ściąg itp. bo bez kompletnego zrozumienia tematu i analogi z innymi działami fizyki było niemożliwe rozwiązanie tych zadań. Bije do tego że takie narzędzia mogą ułatwić pewne rzeczy jak kiedyś proste kalkulatory, ale nie będą za nas myśleć jeszcze przez wiele długich lat ...
  4
 • avatar
  mikrofonkameragps
  Zdecydowanie Firefox i Qwant
  ( za chwile internet to będzie tylko google)
  1
 • avatar
  Gnom_Z_Piany
  świetna "pomoc", czyli zwalamy rozwiązanie zadania bez własnego zrozumienia na komputer, po czym dostajemy z zadania upragnione 5. a problemy zaczynają się już wkrótce, bo niczego nie trybimy. fajna ta pomoc :)
  1
 • avatar
  Irrlicht
  Och, oprócz błędnego wyświetlania PDF będzie w Edge coś użytecznego? Gdy przeskoczą WolframAlpha, to rozważę instalację :-)
  -1