Aplikacje mobilne

Microsoft Edge trafi na iOS oraz Androida

przeczytasz w 1 min.

Przeglądarka internetowa znana z Windows 10 dostępna będzie na najpopularniejszych mobilnych systemach operacyjnych.

Wygląda na to, że Microsoft pogodził się już z porażką w sektorze mobilnych systemów operacyjnych. Jednocześnie cały czas padają zapewnienia, że przygotowywane i rozwijane będą aplikacje dla osób korzystających z platform Apple iOS oraz Google Android. Najnowsza zapowiedź nie jest zatem zaskakująca.

Z oficjalnego komunikatu dowiedzieliśmy się, iż na wymienione wyżej systemy operacyjne trafi Microsoft Edge. Nie da się ukryć, że przeglądarka internetowa to obecnie bardzo ważna aplikacja dla większości użytkowników smartfonów, coraz więcej czasu w sieci spędzamy właśnie za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Czy Microsoft Edge zdoła zjednać sobie sympatyków? To zależeć będzie w dużej mierze od optymalizacji oraz funkcjonalności.

Wczesna wersja Microsoft Edge na iOS jest już udostępniana, wkrótce testy rozpocząć mają się również na Androidzie. Premiera finalnego wydania planowana jest na końcówkę tego roku.

Microsoft Edge

Pierwsze informacje co do funkcjonalności nie zaskakują. Pojawić mają się Ulubione, lista Do przeczytania czy opcja synchronizacji haseł. Pełnię możliwości wykorzystać będą mogły osoby korzystające także z komputerów z Windows 10. Można będzie na PC czy laptopie kontynuować przeglądanie strony otwartej na smartfonie (i odwrotnie).

Widzicie w tym kroku producenta jakiekolwiek szanse na powodzenie?

Źródło: blogs.windows

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  angelboy
  0
  Po co cały czas ratują tonący okręt, oni nigdy się nie uczą tylko idą w zaparte ... na Androidzie też się nie przyjmie i tyle z tego będzie, lepiej z androidem współgra chrome więc nie rozumiem ich starań ...
  • avatar
   Kershav
   0
   "Przeglądarka internetowa znana z Windows 10 dostępna będzie na najpopularniejszych mobilnych systemach operacyjnych." Na najpopularniejszym systemie nie-mobilnym jest od zawsze a odniesionego sukcesu jak nie było tak nie ma :P Dzisiaj już nie chodzi o jej możliwości bo być może są świetne. Założę się, że gdyby edge nie był od microsoftu to byłby bardziej popularny. Musieliby mieć nową firmę i ukryć w 100% powiązanie z microsoftem coby to zaczęło działać lecz w dobie internetu nie jest to możliwe.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    i czemu tu się dziwić? każdy chce mieć dostęp do jak największej ilości informacji o użytkowniku więc trzeba się wpychać gdzie się da i za wszelką cenę. niech 1% użytkowników Androida to zainstaluje choćby niechcący i już jest sukces. :P