Mobile

Microsoft przygotowuje własną kartę SIM dla Windows 10 Mobile

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że użytkownicy Windows 10 Mobile będą mgli pominąć operatorów komórkowych.

Windows 10 Mobile

Napływają do nas ciekawe doniesienia z obozu firmy Microsoft. Wygląda na to, że ma ona kolejny pomysł związany z rynkiem mobilnym, ale nie chodzi tym razem wcale o nowe urządzenia.

Producent jest najprawdopodobniej w trakcie prac nad własną kartą SIM, którą wykorzystać można będzie w smartfonach i tabletach z Windows 10 Mobile. Dlaczego ktokolwiek miałby się nią zainteresować?

Karta SIM przygotowana przez Microsoft pozwalać ma na dostęp do sieci komórkowej z pominięciem przy tym operatorów. Wystarczy sięgnąć po przygotowane przez Microsoft pakiety danych.

Źródłem informacji jest aplikacja Cellular Data, której karta pojawiła się w oficjalnym sklepie producenta. Wszystko wydaje się zatem bardzo wiarygodne, chociaż nie wiadomo kiedy wszystko miałoby wystartować i czy będzie to rozwiązanie przeznaczone na każdy rynek.

Źródło: microsoft, ibtimes.co.uk

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kakagonzalez
  6
  Już bałem się, że chcą jakiś nowy format karty wprowadzić.
  A tak może wyjśc coś ciekawego. Przynajmniej w USA i Europie Zachodniej :/
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   NSA się rozwija.
   • avatar
    ShifteD
    1
    dawać najpierw tego win 10 mobile a nie karty szykują! Ile można czekać? Miał być w październiku, miał być w listopadzie, miał być w grudniu! Teraz nie wiem kiedy będzie. Korzystanie z lumii 735 coraz mniej mi się podoba większość aplikacji jest niedorobionych i się crashuje. Mialem cichą nadzieję że po upgradzie do win10 się to unormuje, ale słuch o tym systemie zaginął...
    • avatar
     Snack3rS7X
     1
     Nic się nie dowiedziałem z artykułu...
     • avatar
      BluePandoraBox
      0
      przydałoby się coś takiego ale do danych,
      ceny mega są horrendalne jak się wyjedzie za granicę, zszokowany byłem że potrafią naliczać kilkanaście złotych za 100 mega, a giga to prawie nowy telefon :P