Oprogramowanie

Microsoft przyznaje się do porażki Windowsa na komórki

przeczytasz w 1 min.

To widzieli wszyscy, nieliczni mieli odwagę mówić na głos - Microsoftowi uciekał z rąk rynek mobilnych systemów operacyjnych.

Kapitalny OS telefonów BlackBerry, wciąż forsowany przez Nokię Symbian, ale przede wszystkim iPhone OS i Android sprawiły, że Windows Phone/Mobile powoli odszedł w zapomnienie, a świetny HTC HD2 był jednym z ostatnich telefonów z najwyższej półki, który współpracował z systemem Microsoftu.

Do podobnego wniosku doszedł chyba Steve Ballmer, który już jakiś czas temu przypomniał nam, że nie ma problemu otwarcie mówić o swoich niepowodzeniach. Na konferencji w Rancho Palos Verdes w Kalifornii przyznał, że jego firma kompletnie minęła się z celem, chwaląc przy okazji dwójkę największych konkurentów od Google i Apple (a przecież wszyscy wiemy, że takie uprzejmości to w tej branży niecodzienna sprawa).

Ta deklaracja wbrew pozorom przyniosła pewne korzyści Microsoftowi powodując niewielki wzrost na giełdzie. Jak widać inwestorom wystarczyła jedynie deklaracja, że firma wie co jest nie tak, a wszystkie niedoskonałości w najbliższej przyszłości będą korygowane i naprawiane. Czy  w obliczu potężnej konkurencji Windows powróci w glorii i chwale na komórki? Zobaczymy.

Źródło: BusinessWeek

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  suntzu
  0
  No, ale wypadałoby to sprawdzić w google nie? MS wczoraj leciało łeb na szyje podobnie jak reszta. Tylko MS leciał mocniej to świadczy o słabości korporacji względem indeksu. W źródle mowa o 3 i znowu jak popatrzymy na inne spółki MS radził sobie nieźle... ale w koleracji z google nienajlepiej. Czyli info nie było tak dobre by chwilowo wywołać dobry nastrój.

  Popatrzmy na cały tydzień. Google, NASDAQ, MS. Wygląda na to, że przełamanie na MS nie było przed wczoraj ale wtorek. TO właśnie we wtorek MS zaczął zyskiwać względem NASDAQ i cały tydzień zakończył znacznie lepiej niż na na całym indeksie.

  We wtorek byki wywalczyły 1,9% lepiej niż na całym indeksie. Zamknięcia w środę i czwartek i piątek to tylko utrzymanie tego poziomu. Czyli w perspektywie całego tygodnia to info nie wywarło żadnego wpływu na kurs, a w przyszły tydzień zaczynamy znowu od zera.

  • avatar
   TheSpeed
   0
   Ostatnio MS się do wszystkich porażek przyznaje :>
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ciekawe, bo osobiście używam Windows Mobile i jakoś nie zamieniłbym go na inny system :D.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ukryty podtytuł - KUPUJCIE WINDOWS 7!!!
     • avatar
      DeRuleX
      0
      Ja tam jade na symbianie i jestem zadowolony. Działa szybko, nie ma dużych wymagań co do sprzętu i posiada wiele funkcji. Idealny system do małych telefonów ze średniej półki.