Gadżety

Microsoft Smartwatch z wnioskiem patentowym

przeczytasz w 1 min.

Microsoft pracuje nad swoim inteligentnym zegarkiem

O pracach Microsoftu nad inteligentnymi zegarkami było dość głośno na początku 2014 roku. W ostatnich dniach wyszło na jaw, że prace nad technologią wearable rozpoczęły się już dawno. Właśnie na światło dzienne wyszedł patent z października 2012 roku. Microsoft 2 lata temu złożył wniosek o opatentowanie konceptu „osobistego systemu informacji wearable”.

Na opublikowanych szkicach łatwo zauważyć podobieństwo do iPod nano 6-stej generacji. Urządzenie ma otrzymać niewielki wyświetlacz i ma być wyjmowane z portu dokującego. Zegarek będzie mógł pełnić funkcję między innymi telefonu, komunikatora, odtwarzacza muzycznego i asystenta fitness.

Microsoft pracuje nie tylko nad inteligentnymi zegarkami, ale również okularami i innymi przedmiotami, w których można umieścić system operacyjny. Biorąc pod uwagę rozwój branży oraz obecny poziom sprzedaży już wypuszczonych na rynek produktów typu smartwatch – możemy spodziewać się wysypu bardzo ciekawych gadżetów.

Źródło: CNN, dvice

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    WojtiWojti
    2
    iPod'a nano 6g otrzymałem jako prezent jakieś 4 lata temu do którego dokupiłem pasek na rękę, muszę przyznać ze to najlepszy sprzęt do muzyki i nie tylko jaki sobie można wymarzyć ,a najlepsze że nie odstaje funkcjonalnością od tych nowych smartwatch'ów ,czekam na godnego następcę (niekoniecznie apple) ,który będzie równie przełomowy co iPod .