Oprogramowanie

Microsoft tańczy na pogrzebie iPhone'a

Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Jakub Kralka
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Microsoft z rozmachem promował system Windows Phone 7. Były nawet tańce i zawodowa choreografia do muzyki Michaela Jacksona.

  Warto przeczytać:
 

Ponieważ Windows Phone 7 wszedł już w wersję RTM (gotowy do wysłania na sklepowe półki), Microsoft postanowił zorganizować symboliczny pogrzeb konkurencyjnego telefonu iPhone (oraz zapewne bezpośredniego rywala w postaci iOS). Równie symbolicznie pożegnano także telefon BlackBerry.

Był karawan, kondukt żałobny oraz masa żałobników. A pod koniec pracownicy Microsoftu poprzebierani w przeróżne stroje odtańczyli Thriller w kultowej charakteryzacji z teledysku Michaela Jacksona. Jeden z tańczących bohaterów niebezpiecznie przypomina Steve'a Jobsa.

Zabawa wspaniała, pomysł na promocję również, choć z drugiej strony ciężko nie wspomnieć, że obecnie to BlackBerry i iPhone rządzą amerykańskim rynek komórek, a telefony Microsoftu wypuszczone na początku roku kupiło w sumie 400 (słownie: czterysta) osób. Do tego nowy Windows Phone 7 rezygnuje z wielu istotnych opcji systemu Windows Mobile, niebezpiecznie upodabniając się do... swoich największych konkurentów.

Źródło: DailyTech

Polecamy artykuły:
Proste Eyefinity - Sapphire Radeon HD 5770 Flex Twoja pamięć podręczna - test 15 pendrive'ów Internetowi terroryści

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  "Jeden z tańczących bohaterów niebezpiecznie przypomina Steve'a Jobsa" - ten w piątym rzędzie w stroju małpy, czy ten na końcu przebrany za Lorda Vadera? :)
 • avatar
  hideo
  thriller? toż ta piosenka ma już prawie 30 lat ;) mogli wziąść coś nowszego od lejdi zgagi ona wygląda potwornie ;) podobnie zresztą jak wp7, iOS i android są ładniejsze, choć najważniejsza będzie przyjazność w użytkowaniu, choć prawdopodobnie i tak najprzyjemniejszy w użyciu będzie iPhone
 • avatar
  Lightning
  Nie ma to jak dobra reklama xD
 • avatar
  Tomecek
  Automapa wreszcie będzie działała na innym systemie niż Windows mobile?
 • avatar
  XaRaDaS
  Jak dla mnie to jest to piknik jakiś i zagrali MJ. A że pokazał się tam samochód z RIp iPhone to nie znaczy, że M$ to zrobił.

  Panie Jakubie, proszę się może zapoznać najpierw z kulturą amerykańską i ich zwyczajami i potem nie pisać durnot, bo to żadna pewnie promocja M$, bo co tam robią ludzie w przebraniu Star Wars.

  Kurwa, normalnie to jest zlot ludzi kochających Star Wars, a jak nie oglądaliście ich występów, to polecam youtube.

  Minus na całego, za nierzetelność dziennikarską powiązaną z onte, wp i innymi durnymi portalami ;)

  Pzdr.
 • avatar
  XeonX
  widziałem filmiki prezentujące interface windows phone 7 i stwierdzam, wygląda dziwnie, jest brzydki, wolny, nie intuicyjny i nie chciał bym mieć telefonu z tym systemem.
 • avatar
  Konto usunięte
  Szkoda tylko, że M$ pogrzebał swojego WP7, gdy tylko ten został zaprezentowany szerokiej publiczności...