Oprogramowanie

Świetna wiadomość dla studentów i uczniów! Będzie można nagrywać spotkania w Teams

przeczytasz w 1 min.

Microsoft potwierdził, że pracuje nad funkcją umożliwiającą automatyczne nagrywanie spotkań w Teams. Data wprowadzenia nowości nie jest znana, ale wiemy, że na pewno się pojawi.

Nagrywanie spotkania w Microsoft Teams

Program do wideokonferencji spod skrzydeł giganta z Redmond stale się rozwija. Jeszcze niedawno dowiedzieliśmy się o planach wprowadzenia funkcji PowerPoint Live ułatwiającej wyświetlanie prezentacji podczas spotkania.

Microsoft nie zwalnia tempa i zapowiada kolejną nowość - planowanie automatycznego nagrywania spotkańTeams.

Microsoft Teams - automatyczne nagrywanie spotkaniaPowiadomienie podczas nagrywania spotkania

Użytkownicy będą mogli zaplanować, aby nadchodzące spotkanie, w którym będą uczestniczyć zostało nagrane. Rozwiązanie to wydaje się być doskonałym rozwiązaniem chociażby dla studentów, którzy chcą zachować konkretny wykład w formie audio.

O trwającym zapisie spotkania będzie informować stosowny komunikat.

Ile czekać na wprowadzenie nowej funkcji?

Niestety Microsoft nie podał konkretnej daty. Nieoficjalnie mówi się, że automatyczne nagrywanie spotkań pojawi się w kolejnej aktualizacji Teams jeszcze w maju.

Podczas forum UserVoice poinformowano, że prace nad nową funkcjonalnością trwają i gdy tylko będzie ukończona - zostanie wdrożona wraz z aktualizacją aplikacji.

Z pewnością będzie ona dostępna w wersji Teams na komputery - nie wiadomo jednak, kiedy (i czy w ogóle) pojawi się na urządzeniach mobilnych.

Dajcie znać w komentarzach, czy będziecie korzystać z automatycznego nagrywania spotkań w Teams, kiedy tylko taka opcja się pojawi.

Microsoft Teams - pobierzMicrosoft Teams - pobierz

Źródło: windowslatest.com

Warto zobaczyć również:

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Należy wspomnieć, że już od dawna można nagrywać spotkania w Teams. Studiuję za granicą i już ponad rok temu, jak zamknięto uczelnię, można było nagrywać wykłady. Praktycznie każdy wykład był nagrany i nie był to żaden problem - trzeba było tylko pamiętać, żeby włączyć nagrywanie na początku spotkania.

  Jedyna zmiana polega na tym, że teraz nagranie spotkania będzie można zaplanować. Czy to ważna nowość? Każdy oceni sam.
  • avatar
   squider
   3
   Pytanie który wykładowca zgodzi się na nagrywanie wykładów. Pamiętam jak na studiach nie chcieli nam nawet udostępniać slajdów z wykładów (pod pretekstem praw autorskich) a co dopiero nagrywanie.
   • avatar
    Aquagen
    3
    Miejmy nadzieję, że NIE przyda się już uczniom, ponieważ w przeciwnym przypaku oznaczałoby kolejny rok szkolny w epidemii. Lepiej dla nas wszystkich, żeby została to przydatna, ale niewykorzystywana funkcją.
    • avatar
     Dexterr
     2
     Nagrywać na Teams można już teraz ale nagrywanie lekcji jest niedozwolone czemu się nie dziwię.
     Jeżeli było by dozwolone nagrywanie to młodzież by masowo nagrywała i nie brała udziału w lekcach z przeświadczeniem że obejrzy później.. co oczywiście by się nie zadziało. Więc nagrywanie konferencji tak, lekcji/wykładów absolutnie nie.
     • avatar
      Leonardox11
      1
      Ja używam Teamsa i nawet on jest w wersji polskiej i jest nagrywanie spotkania. Powiem teraz jak Google.
      Czy ci chodziło o ,,Teams unowocześni nagrywanie spotkań"
      • avatar
       hovzi
       1
       Realnie bardzo mały procent wykładowców pozwala na nagrywanie wykładów. Na teamsach od razu widać kto nagrywa wykład wewnętrzną funkcją programu więc jak by nie było pozostaje jedynie OBS.
       • avatar
        xfire25
        -1
        zaczną się szantaże