Oprogramowanie

Microsoft udostępnił pakiet Office 2016

przeczytasz w 1 min.

Odmieniony wygląd i kilka nowych, ale dość istotnych funkcji - taka jest wizytówka nowego Office'a.

Office 2016

Microsoft dotrzymał słowa, w związku z czym kolejny jego ważny produkt doczekał się swojej premiery. Office 2016, bo o nim właśnie mowa, dostępny jest już nie tylko na Mac OS, ale również na Widnows.

Czego się spodziewać? Jak zawsze nieco zmienionego interfejsu, co jednak tym razem połączono z kilkoma nowymi, istotnymi funkcjami. Na pierwszy plan wysuwa się możliwość jednoczesnej edycji dokumentów przez kilka osób (w aplikacjach Word, PowerPoint i OneNote), integracja ze Skype i One Drive, a także modyfikacje Outlook'a będącego „najinteligentniejszą dotychczas skrzynkę odbiorczą”. Excel 2016 przynosi z kolei nowe typy wykresów, a wszystkiemu towarzyszyć mają funkcje zapewniające większe bezpieczeństwo.

Nie jest to jednak zamknięty katalog zmian względem poprzedniej wersji pakietu. Krótkim, ale dość treściwym wprowadzeniem w nowości przynoszone przez Office 2016 może być poniższy materiał wideo, który przygotowany został przez producenta.


„W zasadniczy sposób zmieniły się metody naszej pracy, dlatego też Microsoft skupia się na tworzeniu nowego wymiaru produktywności i redefinicji procesów biznesowych dla świata, w którym coraz ważniejsze stają się mobilność i usługi chmurowe, czyli mobile-first i cloud-first. Najnowsze innowacje stanowią kolejny krok milowy w kierunku przekształcenia pakietu Office ze znajomego zestawu pojedynczych, aplikacji biurowych  – w połączony ze sobą ekosystem aplikacji i usług, zaprojektowanych na potrzeby nowoczesnej pracy, współpracy oraz pracy zespołowej.” – Satya Nadella, CEO Microsoft

Office 2016 wymaga do działania systemu Windows 7 lub nowszego, a producent nie ukrywa, że rekomendowany jest Windows 10. Abonenci Office 365 mogą pobierać nowe aplikacje w ramach swojej subskrypcji. Pakiet będzie można też nabyć oddzielnie.

Źródło: Microsoft, bidnessetc

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Franz
  6
  A ja siedzę cały czas na Office 2007 i nie widzę powodu do zmiany - bo po co zmieniać to co działa.
  Zmiana w moim przypadku byłaby też nieopłacalna, jako że mam licencję z prawem instalacji na stacjonarnym i laptopie jednocześnie, czyli teraz musiałbym kupić 2 licencje.
  • avatar
   Detrioux
   3
   Jak zwykle, im dalej w las, tym bardziej przekombinowane. Dla mnie Office powinien być prosty jak budowa cepa, mieć wszystko pod ręką bez żadnych pięknych ikonek, różnorakich denerwujących przejść i animacji.
   Pamiętam swoją walkę z ostatnim Officem 2013. Ciągle czegoś szukałem, sam robił coś po swojemu a usunięcie go z dysku pozostawia tylko tym, co dobrze się znają na systemie.

   2010 dla mnie najlepszy i tak pozostanie.
   • avatar
    siwyandrew
    2
    NIe mam pojęcia, jak miałlby to wyglądać w praktyce, lecz wspólna edycja plików może być naprawdę przydatna. Jestem studentem i wspólne robienie sprawozdań/prezentacji na odległość bywa dosyć uciążliwe, bo robienie czegoś w połowie, a potme doklejanie cudzej pracy nie zawsze wychodzi tak, jakbyśmy tego chcieli.
    • avatar
     kropak
     1
     Hmm... a gg dołożyli :D jak nie to olewam ten pakiet. Po...ich z tym skypem.
     • avatar
      KamilSTI
      1
      Ja mam Office 365 z pakietem 2013 i nie chce mi się jakoś zaaktualizować. Mam komunikat "Wszystko jest aktualne"
      • avatar
       misiek2k
       -3
       A ja wręcz przeciwnie - przesiadłem się z Office 2010 na Office 2013 oraz Office 365 (firma) i jestem w pełni zadowolony co oferuje ten pakiet. Dla mnie jest wszystko intuicyjne, szybkie i OK. Jak na razie nie znalazłem powodów do narzekań - choć cofnij może przyczepie się że jest za mało motywów kolorystycznych do wyboru. A z tych dostępnych to tylko ten ciemny jest najsensowniejszy. Pozostałe są słabe i Microsoft powinien dodać jeszcze z 5-10 dodatkowych motywów. Albo dać możliwość przygotowania własnego motywu.
       • avatar
        Mlody
        0
        Dla tych co używają w firmie również Skype for Business uważacie z update ponieważ po instalacji nowego pakietu wyrzucana jest owa aplikacja i nie jest instalowana nowa, zainstalować ponownie też nie można gdyż wyskakuje komunika o braku kompatybilności... Szkoda gadać jedynym sposobem puki co jest powrót do wersji pakietu 2013 na komputerze. Jak dla mnie to bez sensu :/
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Zainstalowałem Office'a 365 w wersji 2016.
         Outlook 2016 nie współpracuje z kontem MS Exchange tak jak w poprzednich wersjach i zostałem bez poczty.
         Od dwóch dni usiłuję sprawę w jakikolwiek sposób wyjaśnić z supportem Microsoft.
         Proponuję redakcji zrobić takie doświadczenie aby zgłosić ten problem w Microsoft. Jest to absolutnie niemożliwe, droga przez mękę, tysiące przełączeń, przekierunkować, każde kolejne połączenie gorszej jakości, na końcu absolutnie niesłyszalne połaczenia, rozłączenie rozmowy. Koniec kropka.
         Nigdy nie widziałem większego dziadostwa.
         Myślę, że dobry temat na artykuł.