Internet

Konta społecznościowe Microsoftu zhakowane

przeczytasz w 1 min.

Syrian Electronic Army atakuje.

SEA logo

Cyberataki zdarzają się codziennie. Rzadko jednak bywa, by ofiarą padała jedna z największych firm informatycznych na świecie. Konta Microsoftu w portalach społecznościowych zostały zhakowane przez grupę podpisującą się jako Syrian Electronic Army, o której w cyberświecie robi się coraz głośniej. Nic jednak w tym dziwnego, jeśli wziąć pod uwagę to, co wyrabiają.

Syrian Electronic Army od jakiegoś już czasu atakuje różne amerykańskie korporacje. Tym razem na celowniku grupy znalazł się Microsoft. Syryjczykom udało się zhakować oficjalny blog giganta z Redmond, a także konto w serwisie Twitter. Zamieszczone przez SEA wpisy szybko zostały usunięte, jednak zrzuty ekranu przedstawiające udany atak pozostały.

Grupa Syrian Electronic Army zamieściła w obydwóch miejscach wpisy o dość prostej treści – „byliśmy tutaj”. Cóż, ośmieszenie wydaje się chyba najtrafniejszym określeniem tego, co SEA zrobiła. Wspomniane zrzuty możecie zobaczyć poniżej:

SEA Microsoft

Choć mamy dziś dopiero 13 stycznia, to nie pierwszy atak grupy Syrian Electronic Army na Microsoft w tym roku. Na początku miesiąca hakerzy włamali się na konta należącego do giganta z Redmond oprogramowania Skype w serwisach Facebook i Twitter. Następnie SEA umieściła tam następujące wpisy: „Przestańcie szpiegować ludzi! A wy nie używajcie emaili Microsoftu (Hotmail, Outlook). Oni monitorują wasze konta i sprzedają dane rządom. Więcej szczegółów wkrótce”.

Cóż, czekamy.

Źródło: DigitalTrends

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  krynka
  5
  Co za pech, a nie, nie mam tam konta :D
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Bardzo dobrze, niech pokażą jankesom, że nie są takimi świętymi krowami bo od tej propagandy nt. Syrii w polskich mediach to już się rzygać chce
   • avatar
    Geralt57
    1
    Kto naprawdę stoi za rozpierduchą w Syrii?! Kto zarabia na handlu bronią sprzedając ją obu stronom konfliktu? I komu zależy na stopniowej destabilizacji świata?

    Powiedzcie szczerze bez tej indoktrynacyjnej papki wiadomej proweniencji. Wiem, iż zostanę totalnie zminusowany i zakopany, a kolega TN objedzie mnie za ,teorie spiskowe', ale niech tam! Pamiętajcie jednak, że w Polsce i na świecie NIC nie dzieje się bez przyczyny. Zaś przyszłość jest więcej niż ponura...
    • avatar
     Bichits
     -2
     Teraz cyber, potem maczety...
     • avatar
      webster58
      -4
      Teraz chętnie zobaczyłbym odwet, Jednak microsoft dyspunuje potenchałem tysięcy zdolnych i bardzo zdolnych programistów/speców. Niech im zgotują piekło :D Ciekawę czy Anonymus się opowie po którejś ze stron ... czas na 4chana ;D
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Niech się włamują byle nie na serwery na których się relaksujemy (gry) :D
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Bardzo dobrze zrobili. Niech M$ też poczuje jak to jest zabierać komuś prywatne dane.