Mobile

Mobile Vikings nowym graczem na polskim rynku telekomunikacyjnym

przeczytasz w 2 min.

Skąd pochodzi tajemnicza marka i co będzie miała do zaoferowania?

Mobile Vikings

Jeśli myśleliście ostatnio o zmianie operatora, to wraz z początkiem grudnia będziecie mieli nieco większy wybór. 4 dnia przyszłego miesiąca na polskim rynku rozpocznie bowiem działalność Mobile Vikings. Skąd pochodzi tajemnicza marka i co będzie miała do zaoferowania?

Mobile Vikings jest wirtualnym operatorem komórkowym, który działa na rynku belgijskim od 2009 roku i jest tam jednym z najmocniejszych graczy. Ekspansję na Europę rozpoczął w 2012 roku, a Polska będzie już trzecim rynkiem, na którym Mobile Vikings zaoferuje swoje usługi telekomunikacyjne (w zasięgu sieci Play).

Docelową grupą odbiorców Mobile Vikings są osoby młode, dla których bardzo ważną rzeczą jest korzystanie z Internetu na urządzeniach mobilnych. Klienci będą mieli tutaj do wyboru dwie podstawowe taryfy – za 19 i 29 złotych. W obydwu zagwarantowany będzie miesięczny limit transferu danych na poziomie 2 GB (po wykorzystaniu limitu prędkość Internetu spadnie do 32 kb/s).

Mobile Vikings Internet

W mniejszej taryfie użytkownik otrzyma gratis 2000 smsów do wykorzystania przez 31 dni (nie wiemy jeszcze, czy jest to oferta "do wszystkich sieci"). Po ich wykorzystaniu koszt smsa wynosić ma 0,09 zł. Opłata za minutę połączenia wynosić będzie z kolei 0,29 zł. Wiesza taryfa oferuje taki sam pakiet smsów, ale koszt połączenia jest już niższy i wynosi 0,19 zł za minutę.

Warto dodać, że niewykorzystane smsy nie przepadną, tylko zsumują się z pakietem wiadomości przy następnym doładowaniu. Poza tym, ważność karty nie będzie uzależniona od liczby doładowań - w obu taryfach połączenia mogą być wykonywane przez okres roku od momentu rejestracji w sieci. Dodatkowo, w obu taryfach można będzie doładować swoje konto dwukrotnie w ramach jednego okresu rozliczeniowego, czyli posiadać maksymalnie 4000 smsów w pakiecie, a także 4 GB transferu danych.

"Jesteśmy zachwyceni, że będziemy mogli zaoferować swoje usługi Polakom. Zdecydowaliśmy się na wejście właśnie na ten rynek, ponieważ ma on olbrzymi potencjał wzrostu wynikający między innymi z tego, jak bardzo Polacy lubią oferty pre-paid i jak bardzo ważna jest dla nich oferta internetowa. To co wyróżnia Mobile Vikings – i jest tak na wszystkich rynkach, na których działamy – to nasz unikalny model biznesowy, dzięki któremu możemy oferować wysoki limit transferu danych. Najważniejsi dla nas są nasi Vikingowie, dlatego nie wydajemy niepotrzebnie pieniędzy – sprzedajemy startery online, nie prowadzimy kosztownej kampanii marketingowej – właśnie po to, aby móc udostępnić Internet w najlepszej na rynku cenie. Misją Mobile Vikings jest to, aby Internet był dostępny wszędzie i dla każdego. Konsekwentnie walczymy o to, dążąc do jak najniższych cen mobilnego Internetu, każdego dnia."  – Frank Bekkers, prezes i założyciel Mobile Vikings

Źródło: Mobile Vikings, facebook - Mobile Vikings Polska, vousthal.deviantart

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kershav
  1
  Kurde, prosto i na temat. Tylko zastanawiam się jednak, bo w chwili obecnej jestem w orange free - 1,2GB transferu za doładowanie 25 zł i niby wychodzi gorzej niż "viking". Jednak orange ma te swoje bonusy, oferty, promocje co chyba daje mu przewagę.
  • avatar
   popo601
   -1
   "Mobile Vikings zaoferuje swoje usługi telekomunikacyjne (w zasięgu sieci Play)."

   Podziękuje jestem wierny T-mobile i tak już zostanie!
   • avatar
    mbe13
    -4
    Współczuję tym co zwiążą sie z wikingiem. Play - najgorszy zasięg w Polsce i net non stop w roamingu Plusa (a to akurat duży plus).
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Taka sobie oferta. Dla mnie w prepaid z którego zawsze korzystam, liczy się cena za minute połączenia, a tu Virgin Mobile, gdzie jest 19 groszy do wszystkich jest na dzisiaj najbardziej opłacalny.
     • avatar
      bols244
      0
      Kiedy wchodzi na rynek?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       nie widzialem jeszcze reklam wiec cos ciche to wejscie