Internet

Zerkasz na ekran i wiesz, ile masz kasy - w Moim ING podepniesz konta z innych banków

przeczytasz w 1 min.

W ubiegłym miesiącu w życie weszła unijna dyrektywa PSD2. Dzięki niej płatności w Internecie mają być nie tylko bezpieczniejsze, ale też wygodniejsze. Zresztą nie tylko płatności, ale i zarządzanie finansami. ING Bank Śląski, jako pierwszy w Polsce, daje na to dowód.

Moje ING uzupełnisz o konta z innych banków, dzięki PSD2

Moje ING to świetna aplikacja, która oferuje spore możliwości, jeśli chodzi o kontrolowanie wydatków i zarządzanie osobistym budżetem. Do tej pory jednak jej funkcjonalność była ograniczona do kont osobistych, oszczędnościowych i innych usług finansowych ING. Dzięki dyrektywie PSD2 to się zmienia.

Cała kasa w jednym miejscu ...a przynajmniej informacje o niej

ING Bank Śląski to pierwszy bank w Polsce, który wykorzystał fakt, że dyrektywa PSD2 umożliwia świadczenie usług AIS, czyli Account Information Service. Już wyjaśniamy: polega to na tym, że w jednym miejscu mogą pojawiać się informacje finansowe z różnych banków. To sposób na sprawdzenie pełnego stanu finansów, a także historii transakcji bez konieczności przelogowywania się między platformami bankowości internetowej. Krótko mówiąc: w aplikacji Moje ING możemy teraz dodać konta z innych banków.

ING PSD2

Wygląda to mniej więcej tak, jak na powyższym screenie. Obok informacji o koncie ING, pojawia się podgląd kont i kart z innych banków. Na razie lista kompatybilności nie jest szczególnie długa, bo zawiera tylko dwie pozycje: mBank i Bank Millennium. „Pomarańczowi” zapowiadają jednak, że na zmianę tego stanu rzeczy nie będziemy musieli długo czekać. 

Usługa jest bezpłatna i ING zapewnia, że jest też bezpieczna. Jest też naturalnie całkowicie dobrowolna – sami wybieramy, jakie konta i karty chcemy w ten sposób „podpiąć”, by oszczędzać czas i dbać o swoją wygodę. Bez wątpienia jest to ciekawa opcja, a czy atrakcyjna – o to już pytamy was. Dajcie znać w komentarzach, czy zamierzacie skorzystać z niej teraz lub w przyszłości (np. gdy dotrze do waszego banku).

Źródło: ING Bank Śląski

Warto zobaczyć również:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pablo11
  3
  Ciekawe jak często ING będzie dzwonił oferując przeniesienie tych kont ,,na korzystnych warunkach".
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   nie ma to jak rzucać się na nowości, kiedy ktoś zapewnia że wszystko jest super bezpieczne, nie do złamania itp. poza tym to jest pożywka dla marketingu.