Gry na konsole

Dziś premiera gry Monster Hunter: World - mocne 9/10

przeczytasz w 2 min.

Pierwsi szczęśliwcy mieli już okazję sprawdzić w akcji grę Monster Hunter: World, która 26 stycznia debiutuje na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Okazuje się, że to kawał dobrego RPG akcji – dobrego na tyle, by zasłużyć na średnią ocen 9/10.

Aktualizacja, 26 stycznia 2018: Dziś miejsce ma jedna z najgorętszych premier tego roku. Zbierająca głównie dziewiątki w recenzjach gra Monster Hunter: World jest już dostępna w wersjach na PlayStation 4Xbox One.

Dzieło Capcomu jest wydawane w Polsce przez firmę Cenega. Poinformowała ona, że dostępna jest polska wersja gry (z napisami), która dodaje się automatycznie – wystarczy zainstalować premierową łatkę (1.01), która waży ponad 800 MB i zawiera przy okazji funkcje wieloosobowe oraz tryb galerii. 

Monster Hunter: World - premierowy zwiastun gry

 

News, 25 stycznia 2018: Już jutro na półkach sklepowych zadebiutuje Monster Hunter: World i będzie to bez wątpienia jedna z naważniejszych tegorocznych premier. W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje, które wskazują, że nowe dzieło Capcomu zasługuje na mocną dziewiątkę

Monster Hunter: World to pierwsza od dawna odsłona tej znanej i lubianej serii, która nie jest kierowana do właścicieli urządzeń Nintendo, lecz przeznaczona na najważniejsze aktualnie platformy, czyli Xbox One, PlayStation 4 i (nieco później) PC. Jest to też pierwsza część, która faktycznie może zainteresować wielu graczy spoza Azji.

Monster Hunter: World - pierwsze oceny gry

Nowy Monster Hunter zaprasza do otwartego i pełnego życia świata, oferuje dynamiczne walki z oryginalnymi potworami, cieszy oczy i uszy, a do tego zachwyca klimatem. Tak zapowiadali grę twórcy i tak też wypowiadają się o niej ci, którzy mieli już okazję sprawdzić ją w akcji. Pierwsze oceny to przede wszystkim ósemki i dziewiątki, ale są też dziesiątki.

„Monster Hunter: World to ewolucja, na jaką czekaliśmy. Olbrzymie potwory nigdy nie wyglądały lepiej” – twierdzi recenzent z TheSixthAxis (10/10), który docenia też dynamikę łowów. W podobnym tonie wypowiada się redaktor Trusted Reviews (10/10), który nazywa tę grę „jednym z najlepszych jRPG, w jakie przyjdzie nam kiedykolwiek zagrać”.

O tym, że to najlepsza część serii, że daje mnóstwo zabawy, że ma wiele świetnych rozwiązań technicznych i że zaciekawi zarówno nowicjuszy, jak i zapaleńców, możemy też przeczytać w recenzjach opublikowanych w serwisach Game Informer, Hobby Consolas, DualShockers, IGN czy PlayStation LifeStyle (w każdym przypadku – 9,5/10).

Dziewiątki przyznały między innymi serwisy We Got This Covered, Destructoid, Hardcore Gamer, Metro GameCentral, GamesBeat, PlayStation Universe i Xbox Achievements, recenzent God is a Geek przyznał notę 8,5/10, a ósemki gra otrzymała od redaktorów GameSpot, Push Square i Twinfinite. Wszyscy doceniają kunszt, jakim wykazali się twórcy i narzekają jedynie na drobne błędy, (zbyt) wysoki poziom trudności i pewne ograniczenia, które sprawiają, że nie jest to gra doskonała.

Jest jednak bliska doskonałości, o czym posiadacze PlayStation 4 i Xbox One przekonać będą mogli się już jutro, 26 stycznia. Pecetowcy muszą uzbroić się w cierpliwość – wersja dla nich będzie gotowa dopiero jesienią. Tymczasem zostawiamy was z najnowszym zapisem rozgrywki:

Źródło: VG247, Metacritic, Capcom

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  5
  najpierw to trzeba poczekac na oceny graczy po wypuszczeniu produktow.
  Battlefront2 tez był zjawiskowy w oczach recenzentow.
  • avatar
   hideo
   1
   wow to Capcom dał czadu, trzeba dorzucić do listy zakupów
   • avatar
    seeqin
    1
    Zbyt wysoki poziom trudności. Widać sami debile w tych redakcjach którzy nie dadzą rady przejść gry bez ciągnięcia za rączkę.
    • avatar
     rasiaknorris1
     1
     Horizon zero dawn bez robotów? Jak tak to biorę :)
     • avatar
      niepokorny666
      1
      Grałem w demo i niestety nie potwierdzam tak dobrej opinii, gra się szybko nudzi, za duzo farmy za mało walki.
      • avatar
       axelbest
       1
       Zassałem demko na ps4 - sterowanie jest biedne. Totalnie nie intuicyjnie i niektóre czynności blokują wykonywanie innych czynności - np nie można biec i jednocześnie (tu mogę się mylić) wyciągnąć broni lub przynajmniej zmienić jej trybu.

       Interfejs też odstrasza, mało czytelny - przynajmniej dla mnie.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        A można grać potworem i walczyć z rycerzami?
        • avatar
         grzech7
         0
         Jeżeli na konsolę oceny tej gry są 9/10 to na PC pewnie będą 6 góra 7/10
         • avatar
          ksiadzDOBRODZIEJ
          0
          Jest te PL?