Mobile

Nowa wersja przeglądarki Firefox na Androida

przeczytasz w 1 min.

Firefox działając na smartfonach i tabletach z platformą Google oferuje teraz opcję przeglądania w trybie gościa.

Firefox na Androida nowa wersja

Mozilla oddała już w ręce użytkowników kolejną wersję przeglądarki Firefox. Dostępna jest ona na systemy Windows, Mac, Linux, ale również na Androida i to właśnie tej ostatniej wersji warto poświęcić chwilę uwagi. Przynosi ona bowiem nową i wydaje się, że bardzo przydatną funkcję.

Firefox działając na smartfonach i tabletach z platformą Google oferuje teraz bowiem opcję przeglądania w trybie gościa. Dzięki niej można będzie pożyczyć swoje urządzenie mobilne znajomym, nie martwiąc się o to, że odczytają oni nasze prywatne dane (historię przeglądania, zakładki, hasła, formularze danych czy otwarte karty).

W chwili aktywowania trybu gościa przeglądarka zostanie zrestartowana, by po chwili uruchomić nowy profil. Po zamknięciu sesji dane gościa zostaną natomiast automatycznie usunięte.

Jeśli zdecydujecie się na pobranie nowej wersji przeglądarki, to tryb gościa aktywujecie poprzez “Narzędzia” i opcję “Nowa sesja gościnna”.

Firefox na Androida tryb gościa

Jako ciekawostkę dodać można natomiast to, że Firefoksa na Androida wzbogacił się o wsparcie dla języka ukraińskiego, irlandzkiego i rumuńskiego, co czyni go teraz dostępnym w aż 27 wersjach językowych.


3DMark 11 1.0.4 benchmark pobierz download

Pobierz: 

Przeglądarkę Firefox na Androida

 

Rozmiar pliku: zależy od urządzenia


Deweloperów zainteresuje natomiast fakt, że w Firefox wzbogacił się o narzędzie Web Audio API. Zapewniać ma ono możliwość tworzenia gier internetowych z doskonałymi efektami dźwiękowymi.


Źródło: taringa, blog.mozilla, youtube

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tartarok
  1
  Na PC używam Chroma, ale na Sony Xperia Tablet Z, najlepiej sprawuje się Firefox - po pierwsze jest wstanie prawidłowo obsłużyć wtyczkę Flash (ani Chrome, ani Opera, ani Dolphin nie robią tego na moim tablecie prawidłowo), po drugie posiada historię "wstecz" pod przyciskiem strzałki, co daje możliwość szybkiej nawigacji przy słabym łączu (aero2 np) - tak, inne przeglądarki tego nie mają!!!
  Chrome dobrze wygląda i ma synchronizację zakładek przez konto Google, ale pewność prawidłowego wyświetlania jak dla mnie największa jest w FF.

  Ot, taka opinia zwykłego użytkownika.

  • avatar
   michael85
   0
   Jeśli działa tak "sprawnie" jak poprzednie wersje to nie skorzystam. Działa w ślimaczym tempie na LG 4x.
   • avatar
    jarosekk
    0
    Pytanie jak z działaniem nowej wersji ? W miarę szybko i płynnie działa ?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Czas pokaze a konkurencja nie spi ;-)