Systemy operacyjne

Mozilla zdecydowała się uśmiercić Firefox OS

przeczytasz w 1 min.

Firefox OS dość szybko odejdzie w zapomnienie. System nie zdołał zdobyć większej popularności.

Firefox OS

Wypromowanie nowego mobilnego systemu operacyjnego nie jest już łatwe. Właśnie przekonała się o tym dość boleśnie Mozilla, która zdecydowała się uśmiercić Firefox OS.

Usłyszeliśmy o nim po raz pierwszy w 2013 roku i zdawało się wtedy, że ma on dość spore szanse na zdobycie większej popularności. Swojego czasu potwierdzały to nawet pewne dane związane z jego ekspansją, ale ostatnio tak dobrze to nie wyglądało, zaczęto w głównej mierze koncentrować się już nie na smartfonach, ale telewizorach Smart TV. Zdając sobie doskonale sprawę, że nic się raczej nie zmieni, podjęto decyzję o porzuceniu dalszego rozwoju projektu.

Mobilny Firefox OS doczeka się jeszcze jednego, ostatniego wydania. Oznaczone będzie numerem 2.6 i najprawdopodobniej wypuszczone zostanie w maju.

Pocieszeniem dla osób korzystających już z omawianej platformy może być to, że aplikacje jej dedykowane będą pojawiać do 2017 roku. Mowa jednak o aplikacjach zewnętrznych producentów i tutaj można zastanawiać się czy ci będą jeszcze zainteresowani ich przygotowywaniem.

Osoby zajmujące się rozwojem Firefox OS oddelegowane zostaną do nowego projektu. Jakiego? Tego nie ujawniono.

Źródło: theverge, nois3

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Q'bot
  3
  Bida... taka stagnacja na rynku systemów mobilnych ;/
  • avatar
   kamil112234
   3
   Żeby system mógł zaistnieć muszą na nim działać aplikacje Androida i/lub OS Apple. Innej opcji niema
   • avatar
    lagosp
    0
    uuu szkoda szkoda. Ale mam nadzieję że w telewizorach nie zostanie wycofany? mam tv panasonic właśnie z liskiem i jestem zakochany. Dużo lepiej się z niego korzysta niż z androida