Telefony

Na luzie: tak wygląda typowy użytkownik systemu Android

z dnia
Ewa Grązka | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Czy statystyki się sprawdzają?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak wygląda typowy użytkownik systemu Android, teraz masz szansę na rozwianie swoich wątpliwości. Wszystko to dzięki BlueStacks, której pracownicy postanowili stworzyć obraz przeciętnego posiadacza urządzenia z systemem od Google.

By było to możliwe skorzystali z danych zgromadzonych przez firmę Nielsen. Efekt ich pracy podziwiać można na zdjęciu zamieszczonym poniżej.

Typowy użytkownik systemu Android

Statystyczny fan Androida jawi się więc jako mężczyzna z czarnymi, średniej długości włosami. nienoszący okularów i z głową w normalnym rozmiarze. Najbardziej prawdopodobne, iż jest on Amerykaninem (36%), nieco mniej, że Azjatą (28%) lub Europejczykiem (27%).

Najpewniej nosi t-shirty, jeansy i tenisówki. Swojego smartfona używa przede wszystkim do zabawy (62%) lub pracy (38%). Nie korzysta z płatnych aplikacji, a tych darmowych ma mniej, niż 50.

Czy statystyki pozwoliły na stworzenie rzeczywistego obrazu? Oceńcie sami.
 

Więcej o Androidzie:

Źródło: Ubergizmo

produkt roku 2011/12

Komentarze

20
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jedyne co się sensownego dowiedziałem, to, że
  ZNOWU GROMADZĄ DANE O UŻYTKOWNIKACH !
  (i już nigdy nie przestaną)
 • avatar
  @mgkiler: 33% podobno nie ma płatnych aplikacji co oznacza, że 66% ma czyli większość używa płatnych aplikacji, a druga sprawa, że na darmowych też firmy sporo zarabiają (darmowe wersje płatnych aplikacji mają reklamy które są profilowane do użytkownika i zarabia się na nich nawet więcej niż na komercyjnych pozbawionych reklam i "śledzenia" użytkownika (czytaj zbierania danych przez kod reklam, żeby dopasować reklamy do klienta i nie pokazywać polakowi, sklepu z rybami z chin ;p - tak działają też reklamy na stronach internetowych od lat)).

  PS. z tego co pamiętam Angry Birds w wersji darmowej zarabiał w pewnym okresie ponad milion $ miesięcznie (co jak na darmową aplikację jest dobrym zyskiem).
 • avatar
  Podobny trochę do znajomego. Loczek się zgadza.
 • avatar
  Z tymi platnymi aplikacjami to cos sie chyba nie zgadza.
  Nie wiem jak Android Market ale AppStore przynosi bardzo duze zyski.
  -1
 • avatar
  Jego buwie najbardziej pasuje do całej masy smartfonów z androidem.
  -1
 • avatar
  Statystycznie to człowiek i koń mają po trzy nogi a te bzdury o typowym użytkowniku androida to o dupę można potłuc.
  -1
 • avatar
  Uwaga... Android Cię obserwuje... o.O
  -1
 • avatar
  582 MB miesiecznie. Masakra - ja jestem ciekawy co tam faktycznie przeplywa i gdzie. Android jest jak smycz i kaganiec zalozony wlasnorecznie - wiele to mowi o poziomie intelektualmym pewnej grupy osob wsrod rozwinietych spoleczenstw.
  -2
 • avatar
  Wygląda pedalsko :D
  -5
 • avatar
  A tu jest przeciętny użytkownik os apple mowa oczywiście o osobniku z torebką ala Tinky Winky http://www.youtube.com/watch?v=dtt5zwYGQkw
 • avatar
  Justin Beaver?
 • avatar
  Statystyczny człowiek ma (mniej więcej) jedną pierś i jedno jądro. Nie kierował bym się jednak tą wiedzą przy wyborze partnera życiowego.