Internet

Na Twitterze wkrótce też będziemy „lajkować”

przeczytasz w 1 min.

Czy gwiazdkę zastąpi więc uniesiony kciuk?

Twitter FB

Choć z założenia nie były identyczne, strony FacebookTwitter stale dążą do upodabniania się do siebie. Czas na kolejny tego dowód. Według ostatnich doniesień z serwisu Neowin już wkrótce na Twitterze przestaniemy dodawać do ulubionych, a zaczniemy „lubić”, zupełnie jak na Facebooku.

Czy gwiazdkę zastąpi więc uniesiony kciuk? Nie jest to wykluczone, ale według źródła informacji – bardzo mało prawdopodobne. Po co więc w ogóle ta zmiana? Chodzi o to, by uprościć poruszanie się po platformie, szczególnie nowym użytkownikom, którzy mają już jednak jakieś doświadczenie z innymi serwisami społecznościowym (czytaj: z Facebookiem).

„Ulubione, reprezentowane przez ikonę małej gwiazdki w Tweecie, są najczęściej używane wtedy, gdy użytkownik lubi dany Tweet”. Przekaz ma być zatem przede wszystkim czytelniejszy. Wyraźniejsze będą też komunikaty: „@użytkownik1 polubił Tweet @użytkownika2”.

Twitter Like

Niedawno Twitter zrezygnował z ograniczenia liczby znaków w wiadomościach prywatnych. Ostatnia zmiana zaś jest kolejną próbą upodobnienia się do konkurencji. W międzyczasie Facebook robi podobne kroki. Czy naprawdę jednak chcemy i potrzebujemy w sieci coraz więcej takich samych serwisów, czy raczej to właśnie odrębnością powinny one zachęcić nas do korzystania z nich? Co sądzicie na ten temat?

Źródło: Neowin

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  5
  „Ulubione, reprezentowane przez ikonę małej gwiazdki w Tweecie, są najczęściej używane wtedy, gdy użytkownik lubi dany Tweet”.

  No kto by pomyślał..
  • avatar
   labik
   3
   Tęsknie za internetem sprzed przynajmniej 5 lat :(
   • avatar
    hex3n
    0
    Ja używam Twitter od 2007. A odkąd połączono powiadomienia z Periscope jest to absolutny MustHave :) Można oglądać swoich ulubionych aktorów/piosenkarzy jak stremują live z najróżniejszych zakątków świata! Poza tym po kilku latach w UK mam nadal stały kontakt z ludźmi których tam poznałem dzięki Twitterowi. Rewelacja. Zabiegi kosmetyczne nie mają żadnego znaczenia. Poza tym jest wiele nakładek na Twitter dzięki którym można spersonalizować każdą opcję tego programu.