Gadżety

Natec Scarab to czytnik kart pamięci do noszenia przy sobie

przeczytasz w 1 min.

Na pierwszy rzut oka wygląda jak pendrive, ale niech was to nie zwiedzie. W rzeczywistości jest to przenośny czytnik kart pamięci.

Scarab firmy Natec wygląda jak pendrive, ale niezupełnie nim jest. Rzecz bowiem w tym, że nie ma on żadnego magazynu danych. Co więcej, jest to jego zaleta. Jak to możliwe? W rzeczywistości jest to czytnik kart pamięci, który usprawnia przesyłanie plików z tychże na komputery stacjonarne i laptopy z gniazdami USB.

Wciąż mało który komputer ma slot kart pamięci, a jeśli już to raczej jednego konkretnego typu. Równocześnie większość pecetów oddaje do dyspozycji użytkowników gniazda USB. Firma Natec postanowiła stworzyć łącznik pomiędzy tymi standardami i tak zrodził się Scarab, który ułatwia przerzucanie plików, na przykład z aparatu fotograficznego.

Natec Scarab to czytnik kart pamięci kompatybilny z większością popularnych standardów – od SD i Micro SD, przez MMC i RS-MMC, aż po MemoryStick (wraz z odmianami Pro i Duo). Taki zestaw powinien okazać się wystarczający w większości zastosowań domowych. Można też oczywiście liczyć na pełną zgodność z systemami Windows (od 98 do 10), macOS (od 9.2 wzwyż) i Linux (od 2.4).

Plusem tego akcesorium bez wątpienia jest również wtyk w standardzie USB 3.0, co powinno przełożyć się na niezłe prędkości zapisu i odczytu plików. Zdecydowanie nie bez znaczenia jest także naprawdę niska cena – Natec Scarab został bowiem wyceniony na 16,90 zł.

Źródło: Natec

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    sebmania
    3
    Ciekawa zabawka jeśli była by nośnikiem pamięci jednocześnie.