Gry

Nauczą Ślązaków robić gry

przeczytasz w 1 min.

Już od przyszłego roku na czterech śląskich uczelniach zawita całkowicie nowy kierunek studiów - gry komputerowe.

 Warto przeczytać:
 

Studentów w tym zakresie kształci niemal cała zachodnia Europa, Stany Zjednoczone czy niektóre państwa azjatyckie. Nic zatem dziwnego, że moda w końcu dotarła do Polski. Nieśmiało już od pewnego czasu odzywała się na mniejszych uczelniach, często prywatnych, nigdy jednak na taką skalę.

Uniwersytet Śląski, Akademia Ekonomiczna i Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Politechnika Śląska w Gliwicach to cztery śląskie uczelnie, na których już wkrótce młodzi ludzie będą poznawali meandry tworzenia gier komputerowych oraz ich rolę w biznesie. Każdego roku coraz większą - dodajmy.

"Np. w Uniwersytecie Śląskim będziemy kształcić osoby odpowiedzialne za tworzenie narracji interaktywnej oraz tłumaczenie na inne języki. Na Akademii Ekonomicznej będą to specjaliści od zarządzania takimi projektami, marketingu takich projektów, kilka przedmiotów będą mieli od ASP, UŚ i Politechniki Śląskiej. Na Politechnice studenci będą programować i modelować gry, dostaną dodatkowe przedmioty od humanistów, artystów i ekonomistów. Na ASP to będzie głównie projektowanie graficzne" - w rozmowie z Gazetą Prawną wyjaśniał dr Paweł Jędrzejko z UŚ.

Źródło: GP

Polecamy artykuły:  
Przegląd rynku: obudowy PC
5 x SSD i 1 x HDD - praktyczne testy dysków
100 porad do Windows 7

 

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Podziękujcie Gerardowi, dobra robota Biały Wilku :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Nie wiem czemu, ale ten kierunek brzmi jak "ekonomia". Czyli idzie na niego masa osob, tylko by nie trafic do wojska :) Zostajac po studiach i tak bez perspektyw na prace :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Sląsk FTW!
    • avatar
     Promilus
     0
     Hueh, no niech nie pierdzielą, że na AEiI na PŚ będzie coś z projektowaniem gier ;) Ja to nawet wiem co to za gry wyjdą... same typu "Lula" :P
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      ASP tkwi mocno w komputerowym sredniowieczu. Jesli bedzie taki poziom jak na ASP, to zadnej kariery nie zrobia.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       "Np. w Uniwersytecie Śląskim będziemy kształcić osoby odpowiedzialne za tworzenie narracji interaktywnej oraz tłumaczenie na inne język"
       Troche to bez sensu - rozumiem programistow ksztalconych z naciskiem na tworzenie grafiki ale humanista ksztalcony na pisanie scenariuszy gier lub potrafiacy tlumaczyc gry???
       • avatar
        przempry
        0
        Przeciętny humanista (np. po filologii angielskiej) nie potrafi tłumaczyć (za to ma dużą wiedzę na temat nauczania angielskiego i literatury angielskiej), tak samo jak przeciętny informatyk nie potrafi programować gier. Stąd specjalizacje.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Wolałbym być zawodowym/profesjonalnym betatesterem :P
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          prosze o poprawienie informacji dotyczącej Akademii Ekonomicznej gdyż od dnia dzisiejszego jest to Uniwersytet Ekonomiczny, pozdrawiam