Aplikacje mobilne

NaviExpert obsługuje już ekran HUD - informacje prezentowane na przedniej szybie

przeczytasz w 1 min.

Rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze. Dzięki NaviExpert skorzystać z niego można będzie w dowolnym pojeździe.

NaviExpert obsługuje już ekran HUD

Nawigacja NaviExpert dostępna na systemie Google Android doczekała się nowej wersji - 9.3. Ta wzbogaca aplikację o funkcję HUD (Head-Up Display).

Rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze i znajduje zastosowanie w sporej liczbie nowych samochodów. Dzięki NaviExpert skorzystać z niego można będzie w dowolnym pojeździe, chociaż mowa tutaj rzecz jasna o pewnym uproszczeniu.

Wykorzystane jest bowiem odbicie lustrzane, ale nie zmienia to faktu, że na przedniej szybie samochodu pokazywane będą wybrane informacje. W tym przypadku te o najbliższym manewrze, odległości do niego, a także obowiązującym na danym odcinku ograniczeniu prędkości oraz aktualnej prędkości pojazdu. Producent chwali się też zastosowaniem niemęczących oczu kolorów wskazówek dojazdu do celu.

"Dzięki ekranowi HUD kierowca podróżujący po zmroku z NaviExpert może korzystać z uproszczonego widoku nawigacji zawierającego wyłącznie najważniejsze informacje, które wyświetlane są na szybie samochodu. Dzięki zastosowaniu niemęczących oczu kolorów wskazówek dojazdu do celu, a także braku konieczności montażu telefonu lub tabletu na szybie, znacznie poprawia się komfort nocnej jazdy." - Katarzyna Przybylska z NaviExpert

Smartfon czy tablet nie musi być nigdzie montowany, ale znajdować powinien się na desce rozdzielczej, możliwie jak najbliżej szyby. Aby włączyć funkcję HUD wystarczy po wytyczeniu trasy na ekranie nawigacyjnym kliknąć sprzętowy przycisk opcji, a następnie wybrać ekran HUD. Przy każdym dotknięciu ekranu z aktywną już funkcją HUD obrócimy go o 90 stopni.


Pobierz: 

NaviExpert na Androida

Rozmiar pliku:

Zależy od urządzenia


Źródło: NaviExpert, play.google

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Kenjiro
    3
    Niektóre nawigacje już to mają od dawna, np. Garmin, czy płatna wersja Be-on-road.
    Pomysł sam w sobie fajny, ale możliwość stosowania tylko po zmroku i w ciemnym otoczeniu (w mieście nocą już nic nie widać na szybie) bardzo ogranicza zastosowanie.