Ciekawostki

Anonymous zhakowali Nestle. Nie będzie KitKatów w Rosji

przeczytasz w 2 min.

Anonymous coraz mocniej angażują się w działania przeciwko Rosji. Ostatnio hakerzy wezwali zachodnie firmy do wycofania się z tamtejszego rynku. Nie musieliśmy długo czekać na efekty…

Anonymous opublikowali komunikat, w którym wzywają zachodnie firmy do wycofania się z Rosji, aby nie wspierać zbrodniczego reżimu na Kremlu. W innym przypadku miały one stać się celem hakerów.

Jak się okazuje, „anonimowi” wcale nie blefowali - hakerzy obrali za cel koncern Nestle, który ostatnio chyba był najmocniej krytykowany za pozostanie na rosyjskim rynku.

Anonymous zhakowali Nestle

Hakerzy z grupy Anonymous poinformowali o wykradnięciu ogromnej bazy danych – wyciec miało 10 GB e-mailii, haseł i danych klientów biznesowych. Aby uwiarygodnić wyciek, w sieci opublikowało bazę ponad 50 000 klientów biznesowych koncernu (nie polecamy jednak pobierać tych danych).

Nestle ugina się pod presją

Firma Nestle ugięła się pod presją hakerów i poinformowała o zmianie swojego modelu biznesowego w Rosji. Koncern będzie koncentrować się na dostarczaniu niezbędnych produktów, takich jak żywność dla niemowląt czy żywność medyczna/szpitalna. Jednocześnie firma wycofa renomowane marki Nestle, takie jak KitKat czy Nesquik. Wstrzymano eksport produktów, a także zrezygnowano z reklam i inwestycji w Rosji.

Koncern nie spodziewa się, że osiągnie jakikolwiek zysk w Rosji i nie będzie płacić podatków w przewidywanej przyszłości. Mimo wszystko firma zobowiązuje się przekazać wszystkie zyski organizacjom humanitarnym. Dodatkowo ma ona wesprzeć setkami ton żywności i znaczącym wsparciem finansowym ludzi na Ukrainie i uchodźców w sąsiednich krajach.

Hakerzy z grupy Anonymous w dosadnych słowach sugerują jednak, aby Nestle całkowicie wycofało się z Rosji.

Wygląda więc na to, że presja hakerów rzeczywiście miała sens. Ciekawe czy inne firmy pójdą w ślad za Nestle i też wycofają się z rosyjskiego rynku...

Źródło: Anonymous, Nestle

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Endriu
  5
  Jak ja ich kocham!
  • avatar
   spock2
   2
   Brednie, częściowo wycofali się z powodu fatalnego PR i słusznego hejtu a nie ze dane wyciekły.
   • avatar
    iSkuLL
    0
    Odciąć ich od prądu :)
    • avatar
     pawluto
     -1
     Dlaczego Anonymus tak samo nie walczy o Palestynę jak walczą o Ukrainę ?
     Gdzie ataki na Izraelskie firmy ? Gdzie embargo i zakazy na izrael ???
     • avatar
      MokryN
      -5
      Dlaczego tylko nie w Rosji?
      • avatar
       Tiko83
       -13
       Baju baju - zapytuję gdzie lista rosyjskich agentów, które mieliście hakierki od siedmiu boleści opublikować? Jak to mówią o takich hakierach : kozak w sieci, pi.da w życiu - biedne hakierki się wystraszyły, położyły uszy po sobie i tyle z ich kozactwa wynikło. Żałosna banda...
       • avatar
        baertus11
        0
        "Dodatkowo ma ona wesprzeć setkami ton żywności" - wyśle setki ton KitKatów?
        • avatar
         Gnom_Z_Piany2
         0
         jeszcze jest hańba jaką się okryło Leroy Merlin. czy oni w końcu pospieszyli z pomocą dla swoich pracowników na Ukrainie? miałem w LM kupić tarczę do piły i noże do heble. kupię w innym sklepie. 10% drożej, ale w LM nie kupię.
         • avatar
          Marucins
          0
          "Firma Nestle ugięła się pod presją hakerów i poinformowała o zmianie swojego modelu biznesowego w Rosji. Koncern będzie koncentrować się na dostarczaniu niezbędnych produktów, takich jak żywność dla niemowląt czy żywność medyczna/szpitalna. Jednocześnie firma wycofa renomowane marki Nestle, takie jak KitKat czy Nesquik. Wstrzymano eksport produktów, a także zrezygnowano z reklam i inwestycji w Rosji."

          Serio?
          Toż to jest żałosne!
          Jak ta woja na się skończyć skoro wszędzie są furtki!
          Co za świat i sprzedajne K.