Laptopy

Netbook Hackintosh już wkrótce?

przeczytasz w 1 min.

Firma Psystar, która oferuje komputery przypominające oryginalne maszyny Apple Mac, pracuje nad netbookiem używającym systemu OS X.

Od dłuższego czasu Apple informuje, że nie zamierza opracować netbooka. Steve Jobs, szef koncernu, mówi że jego firma "nie wie jak przygotować komputer kosztujący ok. 500 dol., który nie będzie przy tym kupą śmieci", natomiast Tim Cook nazywa netbookami kiepskimi komputerami, które "nie zasługują na markę Apple". Innymi słowy, Apple nie przygotuje netbooka i jest to bardziej niż pewne.


Netbook z OS X w fazie produkcji? (Fot. Tom's Hardware.com)

Tymczasem rywal Apple'a, Psystar, ma szanse na to, że zaspokoi potrzeby niektórych użytkowników systemów Mac OS X, którzy chcieliby "jabłkowego" netbooka.

Jak wiemy, Psystar oferuje komputery podobne do oryginalnych maszyn Apple'a, z tą jednak różnią, że tańsze i cechujące się głównie gorszą jakością wykonania. Serwis Macrumors.com zapytał producenta, czy ma w planach przygotowanie netbooka korzystającego z systemu Mac OS X i otrzymał odpowiedź, że Psystar rzeczywiście pracuje nad komputerem przenośnym. Nie padło sformułowanie "netbook", ale żadnego zaprzeczenia też nie było.

Wiemy, że większość naszych czytelników nie jest zwolennikami komputerów Apple, ale jakie jest wasze zdanie na temat netbooków pracujących z Mac OS X? Jak zwykle, czekamy na wasze interesujące opinie.

Źródło: Inf. własna, Tom's Hardware.com

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragon
  0
  Jestem ciekaw jak tam sprawa sądowa. Przecież licencja OS X'a "mówi", że system może być instalowany tylko na maszynach Apple'a. Powinni jeszcze wystąpić do sądu o to, że Psystar kopiuje styl oraz inwencję twórczą projektantów firmy.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   mysle ze ta niby to wiekszosc waszych (pisze do benchmark.pl) wogole nie uzywala urzadzeni firmy apple. Sam wiem bo takim bylem (tylko "nierozplaczalem" sie na ten temat). Kupilem przez przypadek na ebay iPhone 3G - fakt - ma swoje wady, ale i stwierdzam ze znajde wiecej takich wad w podobnych produktach zwanych "iphone killer". Mysle ze tak samo jest z laptop-ami
   • avatar
    deel77
    0
    Obawiam się, że Apple obawia się wypuszczenia OS X na zwykłe PC. Po pierwsze ucierpiałaby stabilność (ze względu na różnorodność konfiguracji), po drugie zwiększenie udziału na rynku spowodowałoby zwiększenie zainteresowania "hakerów, autorów wirósów" i prysłby mit o ich braku na tą platformę. Po trzecie OSX przestałby być elitarny (przynajmniej w Polsce). Po czwarte Apple straciłby marże na swoje przesadnie drogie komputery. Po piąte okazałoby się, że ten system wcale nie jest taki super (bo nie jest, a większość osób nawet nie miało okazji go wypróbować). Po szóste musieliby usunać Safari i iTunes/QuickTime (na tym zarabiają nie w Polsce).